دکتر بهمن محمدی

تغذیه و رژیم درمانی


سخن روز

نظرات رژیم گیرندگان

تماس با ما

هشدار

فصل نهم

تثبیت وزن

همان طور که گفتیم؛ بعد از رسیدن به وزن دلخواه یا ایده آل، لازم است وزن خود را تثبیت کنید. گاهی مشکلاتی برای مراجعه کننده ها پیش می آید که نمی توانند رژیمشان را ادامه بدهند. در این حالت هم لازم است وزنشان را موقتاً تثبیت کنند و بعد هر وقت شرایط ادامة رژیم را داشتند، دوباره رژیم را شروع می کنند. توجه داشته باشید بعد از تثبیت وزن، دیگر نیازی به ادامة رژیم نیست و با غذا خوردن معمولی می توانید وزن خود را کنترل و از افزایش و کاهش آن جلوگیری کنید و این کار، آسان است.
روش تثبیت وزن
همان طور که گفتیم؛ تثبیت وزن خیلی ساده است. به شما یک رژیم کوتاه مدت برای تثبیت وزن می دهیم. آن رژیم غذایی را انجام می دهید و با آن وزن خودتان را تثبیت می کنید. چنانچه به ما دسترسی نداشته باشید، به شما روشی را یاد می دهم که با استفاده از آن وزن خود را تثبیت کنید. البته مسلما داشتن رژیم تثبیت کننده خیلی بهتر است؛ چون کالری آن بدقت محاسبه می شود و شما می توانید طبق آن غذا بخورید اما حالا فرض را بر این می گذاریم که برای شما شرایطی پیش بیاید که نتوانید به ما مراجعه کنید و رژیم تثبیت کننده را بگیرید. در این شرایط چه کار باید بکنید؟
روش کار به این شکل است که ابتدا خودتان را در یک ساعت مشخص و روی یک ترازوی مطمئن، وزن می کنید. یادتان باشد ترازوهای خانگی، معمولا دقت کمی دارند بنابراین اگر ترازوی خانگی استفاده می کنید ترازوی مطمئنی باشد و یا بیرون بر روی ترازوهای دیجیتال دقیق، خودتان را وزن کنید. بعد از آن غذای رژیمتان را 20% افزایش دهید. در همة وعده ها در طول روز و حالا 20% بیش از آن چیزی که غذا می خوردید، میل کنید. یک هفته بعد، مجددا خودتان را با همان ترازو و در همان ساعت وزن کنید. حالا اگر وزن شما ثابت مانده باشد، یعنی وزن شما تثبیت شده و دیگر نیازی به ادامة رژیم نیست و می توانید به طور عادی غذا بخورید. اندازة نان، برنج، میوه، لبنیات و خورش را طبق این رژیم رعایت کنید و به صورت معمولی غذا بخورید. پس اگر وزن تان ثابت شده باشد دیگر نیازی به ادامة آن رژیم نیست. به طور معمولی غذا می خورید و فقط اندازه ها را رعایت می کنید.
...

ادامه مطلب در کتاب راهنمای درمان چاقی


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، مجتمع فراز ، طبقه پنجم ، واحد 502
تلفن : 36282727 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فصل دومماسک عسل با تمشکبزرگ کردن گونه هاسوپ هافصل دومنمونه ای از رژیم غذایی سلتـاثـيـر تـغـذيـه بـر تـسالاد هافصل دوازدهمچهار نکته برای جلوگيری اتهیه کتابساندویچ هافصل سومچگونه لاغری را درمان كنيتونیک آب پرتقالسایر غذاهافصل سومچگونه مي توان پس از درمانتونیک بهDVD آموزش درمان چاقیشيوه صحیح غذا خوردنفصل سومچگونه در ورزش ها موفق باشتونیک رازک جهت رفع افتادفهرست مطالبشگردهای آشپزی رژیمیفصل سیزدهمنظرات رژیم گیرندگانتوضیحی کوتاه درباره آشپزفهرست مطالبعوامل موثر در لاغريفصل ششمورزش شماره 1تست اضطرابفهرست مطالبمقا لات دکتر بهمن محمدیفصل ششمورزش صورت چه هست؟تست تعیین میزان جذابیت زفهرست مطالبمقالاتقوی کردن پلک پایینی چشموزن ايده آل چيست ؟تست روانشناسیفهرست مطالبمطالب خواندنیلوسیون لیمو ترشکرم لیمو ترشتست روانشناسی 2فهرست مطالبمعرفی کتابلوسیون مریم گلیکرم مرطوب کننده ختمیتست روانشناسی 3فهرست مطالبپاسخ به سوالات رژیم گیرنلوسیون گل همیشه بهارکرم پرتقال با روغن هسته اتست سلامت روحیفصل نهماخبار سلامتیلوسیون پنیرککرم آفتابگردان با عسلتست شخصیت شناسی خوشبین هفصل نهمتندرستی و زیباییلوسیون خیارکرم تجدید کننده پوست رازجداول و توصيه‌هاي ضروریفصل چهارمتغذیه وسلامتیلوسیون طراوت بخش نعناعکرم جوان کننده هویججداول و توصیه های ضروریفصل چهارمدرباره مالیست بیشترین درخواست ها کرم جوانه گندمجداول و توصیه های ضروریفصل چهاردهمصفحه اصلیلطیفه های ریزه میزهکرم شب ضد چروکجداول و توصیه های ضروریفصل هفتمسوالات پزشکیمقدمهکرم ضد افتادگی پوست آنانحکایتفصل هفتمپیامهای کاربرانمقدمهپلوهاخلاصه ای درباره چاقی و اضفصل هشتمسایتهای دیگرمقدمهپلوهاخوراک هافصل هشتممحاسبه وزن ایده آلآشنایی با مطبمقدمهآنچه باید در مورد لاغری بخورش هافصل یازدهممقدمهآیا می دانید کهداستان های جالبفصل پنجمفصل پنجممقدمهآیا می دانید کهروانشناسی رنگ چشم های خوفصل اولمقدمهآگاهی های لازم در مورد صوروش نوین ماساژ صورتفصل اولماسک موز با شیرین بیانافسردگی زمستانی چیست ؟روش های جذب دیگرانفصل اولماسک ژله ای ختمیانرژی دهنده صورتروش تثبیت وزنفصل دهمماسک تقویت کننده لیمو ترایا می دانید؟رژيم غذایی سلامتی و تناسفصل دهمماسک تقویت کننده غنچه گل بالا بردن پیشانیرژیم های غذاییفصل دومماسک سیب با شیربخش های سایتزمین و انسانفصل دومماسک شفا بخش با ترشکبرنامه 15 روزه برای افزایزندگینامه 1فصل دومماسک شفاف کننده مریم گلیبرای14 روزه برای کاهش وزن زندگینامه 2