دکتر بهمن محمدی

تغذیه و رژیم درمانی


سخن روز

نظرات رژیم گیرندگان

تماس با ما

هشدار

فصل چهارم

رژیم غذایی سلامتی و تناسب اندام

رژیم غذایی مناسب، همان رژیم غذایی سلامتی و تناسب اندام است. این رژیم مزایای زیادی دارد که به آن ها اشاره می کنیم.
این رژیم غذایی؛ همه گروه های غذایی و مواد مغذی را در خود دارد: انواع ویتامین ها، املاح و سایر مواد مغذی. اجرای آن آسان است و آن را می توان برای همة اعضای خانواده، اجرا کرد. انرژی کافی به بدن می رساند، گرسنگی هم ندارد، مناسب برای همة اعضای خانواده است و افراد لاغر و افراد چاق کودکان و بزرگسالان، همه می توانند از این رژیم غذایی استفاده کنند. این رژیم غذایی را برنامة غذایی خانوادة خود قرار دهید. این مسئله چند حسن دارد:
یکی اینکه، یک برنامه برای آینده به شما می دهد و دیگر نگران تهیه و انتخاب غذا نیستید.
دیگر اینکه این رژیم غذایی، از نظر میزان املاح ویتامین ها و مواد غذایی مورد نیاز، بسیار عالی و برای کلیه اعضای خانواده، خوب است.
این رژیم غذایی، شما را لاغر می کند ولی اگر فرد لاغری غذاهای آن را مصرف کند، لاغرتر نمی شود. آن شخص می تواند هر چقدر که مایل باشد از غذاها بخورد ولی شما طبق اندازه هایی که در رژیم غذایی به شما داده می شود، غذایتان را مصرف می کنید. این رژیم غذایی برای کودکان هم بسیار عالی است. فقط توجه داشته باشید کودکانی که در سن رشد هستند، باید میوه و لبنیات بیشتری مصرف کنند. این رژیم غذایی غذاهای خانگی دارد؛ غذاهای ایرانی و خارجی مرسوم که در سفره ها آورده می شود و مطابق با همة سلیقه هاست و طرز پخت آن ها آسان است. برای راحتی کار شما یک کتاب آشپزی آماده شده است. در این کتاب، تهیة غذاها به صورت کم کالری، خوشمزه و لاغر کننده، توضیح داده شده است.
رژیم غذایی سلامتی و تناسب اندام؛ انواع رژیم های غذایی برای افزایش وزن یا کاهش وزن و رشد کودکان و افزایش وزن یا کاهش وزن و حفظ وزن دلخواه در بزرگسالان را دارد. پس از رسیدن به وزن مناسب، وزن را تثبیت می کنیم. البته یادتان باشد که پس از تثبیت وزن، دیگر نیازی به ادامة رژیم نیست و شما می توانید معمولی غذا بخورید و وزن خودتان را کنترل نمایید.
رژیم های غذایی سلامتی و تناسب اندام، برای کودکان و بزرگسالان همچنین خانم های باردار و شیرده تهیه شده است. همچنین جهت افرادی که دارای بیماری های خاص؛ نظیر ناراحتی های گوارشی، بالا بودن قند خون و تری گلیسیرید و کلسترول خون هستند هم رژیم داریم. برای بیماری هایی مانند فشار خون بالا و بیماری های قلبی- عروقی نیز رژیم غذایی خاص داریم و همچنین جهت ایام روزه داری رژیم مناسبی تهیه گردیده است. در این رژیم های غذایی امکانات و شرایط دیگری هم در نظر گرفته شده که بعداً به شرح آن می پردازیم.
...

ادامه مطلب در کتاب راهنمای درمان چاقی


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، مجتمع فراز ، طبقه پنجم ، واحد 502
تلفن : 36282727 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بزرگ کردن گونه هاسوپ هافصل دومماسک عسل با تمشکتـاثـيـر تـغـذيـه بـر تـسالاد هافصل دومنمونه ای از رژیم غذایی سلتهیه کتابساندویچ هافصل دوازدهمچهار نکته برای جلوگيری اتونیک آب پرتقالسایر غذاهافصل سومچگونه لاغری را درمان كنيتونیک بهDVD آموزش درمان چاقیشيوه صحیح غذا خوردنفصل سومچگونه مي توان پس از درمانتونیک رازک جهت رفع افتادفهرست مطالبشگردهای آشپزی رژیمیفصل سومچگونه در ورزش ها موفق باشتوضیحی کوتاه درباره آشپزفهرست مطالبعوامل موثر در لاغريفصل سیزدهمنظرات رژیم گیرندگانتست اضطرابفهرست مطالبمقا لات دکتر بهمن محمدیفصل ششمورزش شماره 1تست تعیین میزان جذابیت زفهرست مطالبمقالاتفصل ششمورزش صورت چه هست؟تست روانشناسیفهرست مطالبمطالب خواندنیقوی کردن پلک پایینی چشموزن ايده آل چيست ؟تست روانشناسی 2فهرست مطالبمعرفی کتابلوسیون لیمو ترشکرم لیمو ترشتست روانشناسی 3فهرست مطالبپاسخ به سوالات رژیم گیرنلوسیون مریم گلیکرم مرطوب کننده ختمیتست سلامت روحیفصل نهماخبار سلامتیلوسیون گل همیشه بهارکرم پرتقال با روغن هسته اتست شخصیت شناسی خوشبین هفصل نهمتندرستی و زیباییلوسیون پنیرککرم آفتابگردان با عسلجداول و توصيه‌هاي ضروریفصل چهارمتغذیه وسلامتیلوسیون خیارکرم تجدید کننده پوست رازجداول و توصیه های ضروریفصل چهارمدرباره مالوسیون طراوت بخش نعناعکرم جوان کننده هویججداول و توصیه های ضروریفصل چهاردهمصفحه اصلیلیست بیشترین درخواست ها کرم جوانه گندمجداول و توصیه های ضروریفصل هفتمسوالات پزشکیلطیفه های ریزه میزهکرم شب ضد چروکحکایتفصل هفتمپیامهای کاربرانمقدمهکرم ضد افتادگی پوست آنانخلاصه ای درباره چاقی و اضفصل هشتمسایتهای دیگرمقدمهپلوهاخوراک هافصل هشتممحاسبه وزن ایده آلمقدمهپلوهاخورش هافصل یازدهمآشنایی با مطبمقدمهآنچه باید در مورد لاغری بداستان های جالبفصل پنجممقدمهآیا می دانید کهروانشناسی رنگ چشم های خوفصل پنجممقدمهآیا می دانید کهروش نوین ماساژ صورتفصل اولمقدمهآگاهی های لازم در مورد صوروش های جذب دیگرانفصل اولماسک موز با شیرین بیانافسردگی زمستانی چیست ؟انرژی دهنده صورتروش تثبیت وزنفصل اولماسک ژله ای ختمیایا می دانید؟رژيم غذایی سلامتی و تناسفصل دهمماسک تقویت کننده لیمو تربالا بردن پیشانیرژیم های غذاییفصل دهمماسک تقویت کننده غنچه گل بخش های سایتزمین و انسانفصل دومماسک سیب با شیربرنامه 15 روزه برای افزایزندگینامه 1فصل دومماسک شفا بخش با ترشکبرای14 روزه برای کاهش وزن زندگینامه 2فصل دومماسک شفاف کننده مریم گلی