دکتر بهمن محمدی

تغذیه و رژیم درمانی


سخن روز

نظرات رژیم گیرندگان

تماس با ما

هشدار

فصل سوم

چگونه چاقی را درمان کنیم؟
برای درمان چاقی، احتیاج به یک روش علمی و اصولی داریم و باید وزن را طوری کاهش دهیم که آسان، بدون عارضه و ماندگار باشد و احتمال چاقی مجدد به حداقل برسد. در اینجا در مورد روش های موقت کاهش وزن صحبت خواهیم کرد. همان چیزهایی که ممکن است در روزنامه ها و مجلات، تبلیغات آن را زیاد مشاهده کرده باشید. در این تبلیغات اشاره می شود که با انجام این روش ها وزن خود را کاهش دهید. شاید این مسئله صحیح باشد و در وهلة اول خیلی زیبا و جالب به نظر برسد اما در اینجا می خواهیم بررسی کنیم که آیا این روش ها واقعا موثر هستند یا خیر و اگر عوارض دارند، عوارضشان چیست؟

سونا
ابتدا از سونا شروع می کنیم. در سونا به علت تعریق، آب بدن کاهش پیدا می کند. پس کاهش وزن ناشی از تعریق و دفع آب بدن است اما همان طور که قبلا گفتیم در افراد چاق این چربی بدن است که زیاد شده و سونا تأثیر خاصی در دفع چربی بدن ندارد. کسی که سونا می رود، پس از اینکه آب مصرف می کند مجدداً به وزن اولیه خود باز می گردد.

ماساژ
ماساژ، چربی های بدن را جا به جا می کند. کسانی که برای کاهش وزن، سراغ ماساژ می روند، متوجه می شوند که بعد از مدتی، سایز بدنشان کم شده عضلاتشان سفت تر شده و به نظر می رسد که وزن بدنشان کاهش پیدا کرده است. ولی اگر این افراد ماساژ را کنار بگذارند، متوجه می شوند که بدنشان دوباره به حالت اول بر می گردد.

کمربندهای لاغری
خیلی در مورد این کمربندها شنیده ایم و تبلیغات آنها را دیده ایم، کمربندهای یک موتوره، دو موتوره، چهار موتوره، حرارتی، ویبره، مختلط و ... به طور خلاصه چیزی که می توان در مورد این کمربندها گفت این است که تأثیر خاصی بر لاغر شدن بدن ندارند. شاید بعد از مدتی استفاده، به علت سفت شدن عضلات، سایز بدن را کاهش دهند ولی تأثیر خاصی بر لاغری ندارند و اگر ادامه ندهیم دوباره بدن به حالت اول خودش بر می گردد.

لباس های لاغری
شامل گن و شلوارک لاغری است که در بحث چاقی موضعی به آن ها اشاره خواهیم کرد.
نکته اینجاست که این لباس ها برای کسانی که چاقی عمومی دارند و می خواهند وزن خود را کاهش دهند، استفاده چندانی ندارد و مورد استفاده آن ها فقط برای افرادی است که مبتلا به چاقی موضعی هستند.
...

ادامه مطلب در کتاب راهنمای درمان چاقی


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، مجتمع فراز ، طبقه پنجم ، واحد 502
تلفن : 36282727 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
زندگینامه 1فصل دومماسک شفا بخش با ترشکبرنامه 15 روزه برای افزایزندگینامه 2فصل دومماسک شفاف کننده مریم گلیبرای14 روزه برای کاهش وزن سوپ هافصل دومماسک عسل با تمشکبزرگ کردن گونه هاسالاد هافصل دومنمونه ای از رژیم غذایی سلتـاثـيـر تـغـذيـه بـر تـساندویچ هافصل دوازدهمچهار نکته برای جلوگيری اتهیه کتابسایر غذاهافصل سومچگونه لاغری را درمان كنيتونیک آب پرتقالDVD آموزش درمان چاقیشيوه صحیح غذا خوردنفصل سومچگونه مي توان پس از درمانتونیک بهفهرست مطالبشگردهای آشپزی رژیمیفصل سومچگونه در ورزش ها موفق باشتونیک رازک جهت رفع افتادفهرست مطالبعوامل موثر در لاغريفصل سیزدهمنظرات رژیم گیرندگانتوضیحی کوتاه درباره آشپزفهرست مطالبمقا لات دکتر بهمن محمدیفصل ششمورزش شماره 1تست اضطرابفهرست مطالبمقالاتفصل ششمورزش صورت چه هست؟تست تعیین میزان جذابیت زفهرست مطالبمطالب خواندنیقوی کردن پلک پایینی چشموزن ايده آل چيست ؟تست روانشناسیفهرست مطالبمعرفی کتابلوسیون لیمو ترشکرم لیمو ترشتست روانشناسی 2فهرست مطالبپاسخ به سوالات رژیم گیرنلوسیون مریم گلیکرم مرطوب کننده ختمیتست روانشناسی 3فصل نهماخبار سلامتیلوسیون گل همیشه بهارکرم پرتقال با روغن هسته اتست سلامت روحیفصل نهمتندرستی و زیباییلوسیون پنیرککرم آفتابگردان با عسلتست شخصیت شناسی خوشبین هفصل چهارمتغذیه وسلامتیلوسیون خیارکرم تجدید کننده پوست رازجداول و توصيه‌هاي ضروریفصل چهارمدرباره مالوسیون طراوت بخش نعناعکرم جوان کننده هویججداول و توصیه های ضروریفصل چهاردهمصفحه اصلیلیست بیشترین درخواست ها کرم جوانه گندمجداول و توصیه های ضروریفصل هفتمسوالات پزشکیلطیفه های ریزه میزهکرم شب ضد چروکجداول و توصیه های ضروریفصل هفتمپیامهای کاربرانمقدمهکرم ضد افتادگی پوست آنانحکایتفصل هشتمسایتهای دیگرمقدمهپلوهاخلاصه ای درباره چاقی و اضفصل هشتممحاسبه وزن ایده آلمقدمهپلوهاخوراک هاخورش هافصل یازدهمآشنایی با مطبمقدمهآنچه باید در مورد لاغری بداستان های جالبفصل پنجممقدمهآیا می دانید کهروانشناسی رنگ چشم های خوفصل پنجممقدمهآیا می دانید کهروش نوین ماساژ صورتفصل اولمقدمهآگاهی های لازم در مورد صوروش های جذب دیگرانفصل اولماسک موز با شیرین بیانافسردگی زمستانی چیست ؟روش تثبیت وزنفصل اولماسک ژله ای ختمیانرژی دهنده صورترژيم غذایی سلامتی و تناسفصل دهمماسک تقویت کننده لیمو ترایا می دانید؟رژیم های غذاییفصل دهمماسک تقویت کننده غنچه گل بالا بردن پیشانیزمین و انسانفصل دومماسک سیب با شیربخش های سایت