دکتر بهمن محمدی

تغذیه و رژیم درمانی


سخن روز

نظرات رژیم گیرندگان

تماس با ما

هشدار

روش تثبیت وزن

رژیم گیرنده گرامی پس از که مطالعه این مجموعه را به پایان رساندید رژیم غذایی خود را آغاز کنید تا هر چه زودتر به جمع افرادی که زمانی چاق بوده اما هم اکنون سالم و خوش اندام هستند بپیوندید .لازم است در پایان هر رژیم ، رژیم غذایی چدیدی دریافت کنید و اینکار را تا رسیدن به وزن سلامت يا دلخواه ادامه دهید . نكته : همانطور كه قبلا گفته شد تکرار رژیم غذایی هم خسته کننده است و هم سبب کند شدن و ایست وزن می شود .( قابل توجه رژیم گیرندگانی که شکایت دارند از این که دائما در رژیم هستند اما وزنشان کم نمی شود! )پس از رسیدن به وزن ایده آل یا وزن دلخواه لازم است وزن خود را تثبیت کنید. تثبیت وزن از افزایش مجدد وزن جلوگیری می کند .

نكته :
گاهی اوقات در دوران کاهش وزن مشکلاتی برای رژیم گیرندگان پیش می آید که موقتا نمی توانند رژیم خود را ادامه دهند. در این حالت نیز باید وزن خود را تثبیت کنند.

چگونه وزن خود را تثبیت کنیم ؟
برای تثبیت وزن رژیم غذایی ویژه ای وجود دارد. رژیم گیرندگان بصورت مکاتبه ای یا حضوری این رژیم را دریافت کرده و به مدت دو هفته اجرا می کنند .اندازه و مقدار غذاها در این رژیم بیشتر از رژیم کاهش وزن است که این مسئله منجر به ایست و توقف وزن رژیم گیرنده می شود.پس از تثبیت وزن دیگر نیازی به ادامه رژیم نیست و با غذاخوردن معمولی براحتي می توان وزن خود را كنترل كرده و از افزایش و کاهش آن چلوگیری نمود .

نكته :
اگر بطور ناگهانی مچبور به تثبیت وزن شدید به ترتیب زیر عمل کنید :
ابتدا خود را در یک ساعت مشخص با یک ترازوی مطمئن وزن کنید و بعد میزان غذای خود را بیست درصد افزایش دهید. سپس یک هفته بعد وزن خود را با همان ترازو و در همان ساعت کنترل کنید.اگر وزن تان ثابت مانده باشد دیگر نیاز به ادامه رژیم نیست. حالا می توانید بطور عادی غذا خورده و فقط اندازه غذاها را به همان شکل رعایت کنید.چنانچه وزن تان کم یا زیاد شده باشد باید مقدار غذاها را به همان نسبت کم یا زیاد کنید بطوریکه یک هفته بعد با کنترل مجدد وزن، وزن تان ثابت شده باشد . در صورت لزوم باز هم مقدار غذاها را کم و زیاد کنید تا بلاخره وزنتان تثبیت شود . حالا می توانید بطور عادی غذا خورده و فقط اندازه غذاها را به همان شکل رعایت کنید.

پس از تثبیت وزن ، برای حفظ وزن دلخواه :
1- غذا را در محیطی آرام میل کنید.
2- میوه و لبنیات برنامه غذایی خود را بطور کامل مصرف کنید.
3 در صورتی که برایتان ویتامین تجویز شده است، آن ها را بطور منظم مصرف کنید.
4- قند ، شکر ، خرما و سایر مواد قندی را در حد متعادل میل کنید.
5- از استرس بپرهیزید ، به حد کافی ورزش کنید و تحرک داشته باشید.
6- دو هفته یکبار وزن خود را کنترل و در صورت کاهش یا افزایش وزن، میزان غذای روزانه را کم یا زیاد کنید .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، مجتمع فراز ، طبقه پنجم ، واحد 502
تلفن : 36282727 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

m [ 1392-12-27 ]
khob

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
نظرات رژیم گیرندگانتوضیحی کوتاه درباره آشپزفهرست مطالبعوامل موثر در لاغريفصل سیزدهمورزش شماره 1تست اضطرابفهرست مطالبمقا لات دکتر بهمن محمدیفصل ششمورزش صورت چه هست؟تست تعیین میزان جذابیت زفهرست مطالبمقالاتفصل ششموزن ايده آل چيست ؟تست روانشناسیفهرست مطالبمطالب خواندنیقوی کردن پلک پایینی چشملوسیون لیمو ترشکرم لیمو ترشتست روانشناسی 2فهرست مطالبمعرفی کتابلوسیون مریم گلیکرم مرطوب کننده ختمیتست روانشناسی 3فهرست مطالبپاسخ به سوالات رژیم گیرنلوسیون گل همیشه بهارکرم پرتقال با روغن هسته اتست سلامت روحیفصل نهماخبار سلامتیلوسیون پنیرککرم آفتابگردان با عسلتست شخصیت شناسی خوشبین هفصل نهمتندرستی و زیباییلوسیون خیارکرم تجدید کننده پوست رازجداول و توصيه‌هاي ضروریفصل چهارمتغذیه وسلامتیلوسیون طراوت بخش نعناعکرم جوان کننده هویججداول و توصیه های ضروریفصل چهارمدرباره مالیست بیشترین درخواست ها کرم جوانه گندمجداول و توصیه های ضروریفصل چهاردهمصفحه اصلیلطیفه های ریزه میزهکرم شب ضد چروکجداول و توصیه های ضروریفصل هفتمسوالات پزشکیمقدمهکرم ضد افتادگی پوست آنانحکایتفصل هفتمپیامهای کاربرانمقدمهپلوهاخلاصه ای درباره چاقی و اضفصل هشتمسایتهای دیگرمقدمهپلوهاخوراک هافصل هشتممحاسبه وزن ایده آلمقدمهآنچه باید در مورد لاغری بخورش هافصل یازدهمآشنایی با مطبمقدمهآیا می دانید کهداستان های جالبفصل پنجممقدمهآیا می دانید کهروانشناسی رنگ چشم های خوفصل پنجممقدمهآگاهی های لازم در مورد صوروش نوین ماساژ صورتفصل اولماسک موز با شیرین بیانافسردگی زمستانی چیست ؟روش های جذب دیگرانفصل اولماسک ژله ای ختمیانرژی دهنده صورتروش تثبیت وزنفصل اولماسک تقویت کننده لیمو ترایا می دانید؟رژيم غذایی سلامتی و تناسفصل دهمماسک تقویت کننده غنچه گل بالا بردن پیشانیرژیم های غذاییفصل دهمماسک سیب با شیربخش های سایتزمین و انسانفصل دومماسک شفا بخش با ترشکبرنامه 15 روزه برای افزایزندگینامه 1فصل دومماسک شفاف کننده مریم گلیبرای14 روزه برای کاهش وزن زندگینامه 2فصل دومماسک عسل با تمشکبزرگ کردن گونه هاسوپ هافصل دومنمونه ای از رژیم غذایی سلتـاثـيـر تـغـذيـه بـر تـسالاد هافصل دومچهار نکته برای جلوگيری اتهیه کتابساندویچ هافصل دوازدهمچگونه لاغری را درمان كنيتونیک آب پرتقالسایر غذاهافصل سومچگونه مي توان پس از درمانتونیک بهDVD آموزش درمان چاقیشيوه صحیح غذا خوردنفصل سومچگونه در ورزش ها موفق باشتونیک رازک جهت رفع افتادفهرست مطالبشگردهای آشپزی رژیمیفصل سوم