دکتر بهمن محمدی

تغذیه و رژیم درمانی


سخن روز

نظرات رژیم گیرندگان

تماس با ما

هشدار

ورزش صورت چه هست؟

ورزش صورت چه هست؟

چگونه و چرا مؤثر است؟

شاید شما هم همانند من به صورت مردم نگاه می کنید و پیش خود می گویید که صورت آن خانم چه ترکیب قشنگ و یا چه گونه قشنگی دارد و به خاطر گونه هایش زیبا به نظر می رسد .البته ساختار استخوانی خوب ، اصل غیر قابل انکار برای زیبایی صورت است ولی تعداد کمی از مردم پی برده اند که نقش عضلات هم بسیار مهم است . آیا می دانید که بدون عضلات صورت ، شما هرگز نمی توانید بخندید ، چشمک بزنید و یا اخم کنید و یا قادر به عطسه کردن و یا خمیازه کشیدن نیستید .

عضلات صورت بسیار کوچکتر و ظریف تر از دیگر عضلات بدن می باشند و چون مقدار چربی روی عضلات صورت کمتر از دیگر قسمت های بدن است با ورزش دادن عضلات صورت ، نتایج بسیار مشهود تر می شود.همچنین نتایج بسیار چشمگیری در زمان بسیار کوتاهتری در مقایسه با عضلات شکم یا غیره پدیدار می شود .

حقیقت امر این است که از عضلات صورت بسیار کم استفاده می شود . شما حتی زمانی که ورزش می کنید از عضلات صورتتان بندرت استفاده می کنید و بهمین جهت این عضلات بسیار ضعیف هستند . با توجه به میزان بکار گرفتن این عضلات ، درصد شل شدن و افتادگی آنها با هم فرق می کند ، و پوست صورت هم که بع این عضلات متصل شده شل می شود .( فعالیت کم عضله زیر بازو سبب شده که پوست زیر بازو زودتر شل شود ) در حقیقت استراحت عضلات صورت دلیل اصلی شل شدن پوست و در نتیجه دیدن آثار پیری در صورت می باشد .

از طرفی کاهش غیر قابل اجتناب کلاژن و الاستین با افزایش سن شروع می شودو متأسفانه راهی هم وجود ندارد تا بتوانیم این دو ماده را جایگزین کنیم. کوچک شدن چربی زیر پوست به شل شدن پوست کمک کرده و چون ذخایر چربی نسبت به افزایش سن ، رشد کمی دارند همین ایجاد چهره ای لاغردر میان سالی می کند

شل شد پوست سبب ایجاد کیسه در زیر چشم و چین خوردن پلک بالایی چشم شده و ایجاد غبغب می کند .کمبود ئرزش سبب لاغر شدن بافت عضلانی و هدر رفتن آنها شده و با کار مردن بر روی عضلات صورت ، به باز یابی خاصیت الاستی پوست کمک می شود . ورزش ها باید به نحوی باشد تا صورت ما فیت تر ، قوی تر و با حالت تر شود .

عضلات توده ای از فیبر ها هستند که از پروتئین ساخته می شوند . ورزش صورت فیبر های عضلات را قوی تر و محکم تر می کند ، بنابراین مقدار پروتئین روزانه رژیم غذایی باید به حد کافی باشد تا رشد عضلات را تأمین کند .هدف ورزش حرکت مداوم عضلات تا زمانی که احساس خستگی می کند، می باشد . بعد از این ، بافت بایستی دوره استراحت را بگذراندتا بتواند دوباره بزرگتر شود.بسیار ساده است هرچه یک عضله بیشتر منقبض شود بیشتر رشد می کند.

عضله با یک برنامه تعادلی « ورزش استراحت» تطابق پیدا کرده و قوی تر می شود. ورزش دادن یک عضله در بالاترین ظرفیت خویش حتی در یک مدت کوتاه باعث بزرگ تر شدن سایز آن گشته و قدرت عضله و حتی قدرت انقباضش را افزایش می دهد . با جدا سازی عضله های مختلف در صورت و تکرار حرکات مناسب عضله قوی و باز سازی می شود .

شاید شما تا کنون در مورد دیگر ورزش ها صورت شنیده و حتی تجربه کرده ا ید . ورزش های ابداعی من منحصر به فرد بوده و به علت چگونگی عملکرد آن با بقیه متفاوت می باشند. من برخی از این برنامه های ورزشی را مورد تحقیق قرار داده ام ، آنها مثلاً به شما می گویند که چشمانتان را بسیار از هم باز کنید و یا زبانتان را بیرون آورید و برای ده ثانیه نگه دارید بدون هیچ توضیح که چرا این ورزش ها مؤثر است . من به شما می گویم که برنامه های غیر توجیهی همانند برنامه هایی که جهت لاغر شدن یک طناب چرخان را دور کمر شما انداخته تا لاغر شوید ، به همان اندازه غیر مؤثر هستند . آیا به خاطر دارید در دهی 1950 این طناب های ماشینی را دور کنر شما می انداختند تا چربی های نا خواسته را کم کنند .آیا مؤثر بودند؟ کسیکه قصد دارد عضلات بدن خودش را بسازد به دنبال متد های سریع و غیر منطقی نمی رود . در این زمان که همه مراقب سلامتی خود هستند ما کاملاً آگاهیم که چه قدمی بر داریم تا به صورت صحیحی چربی بدن را کاهش دهیم و عضلاتمان را بسازیم . یک رژیم غذایی کم چربی ، برنامه ورزشی و نرمش ایروبیک از آن جمله اند . برای مثال ما می دانیم که برای بهتر کردن بدنمان با وزنه برداری باید وزنه برداری را 2 الی 3 دفعه در روز و هر هفته 12 بار تکرار کنیم تا بتوانیم از این نحوه ورزشی بهره مثبت بگیریم . شعار معروف ورزشی که Jane fonda اختراع کرد این است که « اگر دردی حس نشود عضله ای هم قوی تر نمی شود » . ما همچنین آموختیم که باید سوختن چربی را حس کنیم و این امر با کار کردن بر روی عضلات تا سر حد امکان اتفاق می افتد .

ورزش صورت اولین برنامه ی ورزشی است که جهت عضلات صورت ابداء شده است. وقتی که ورزش صورت را انجام می دهید برای مثال شما عضلات دور چشم را پمپ می کنید ، همان طور که شما در زدن وزنه ها عضلات سینه ، و بازوان خود را وسیع می کنید . من شما را تشویق میکنم تا در مورد عضلات صورت خود فکر کنید .

نکته اساسی در ورزش صورت جدا کردن و کار کردن بر روی عضلات صورت بوده تا زمانیکه سوختن اسید لاکتیک حس شود و این حس سوختن یاقلقلک شدن زمانی بدست آید که این عضله تا سر حد امکان خود فعالیت کرده باشد . عضلات باصرف انرژی و استفاده از ATP( انرژی مولکولی) تولید اسید لاکتیک کرده و احساس سوختن اسید لاکتیک به شما علامت میدهد که عضلات در حال بزرگتر شدن و قوی تر شدن می باشند .

در مدت 11 سالی که من مشغول آموزش ورزش صورت هستم مرتباًبا جراحان پلاستیک جهت مؤثر ترکردن ورزش ها مشاوره کرده ام . انها بی ضرر بودن ورزش ها را تأیید کرده اند و متذکر شده اند که ورزش سبب بزرگ شدن بیش از اندازه عضلات نخواهد شد . باور کنید که ورزش صورت تنها سبب شده که شما به نظر جوان تر و جذاب تر آیید و این را حس کنید .

شاید تصور کنید که ورزش صورت ممکن است باعث افزایش چروک ها و خط های صورتتان شود ولی دقیقاً به عکس است. زمانیکه شما ورزش می کنید جریان خون در صورت و دیگر اجزاء بدن شما افزایش یافته و در نتیجه عضلاتی محکم تر و پوستی صاف تر و کم چروک تر خواهید داشت . هر چند ورزش صورت نمی تواند کلاژن والاستین را به صورت شما بر گرداند ولی تزریق کلاژن هم بسیار دردناک وپر هزینه بوده و حتی گاهی ایجاد خط هایی در صورت می کند و از طرفی این تزریقات هر چند ماه یکبار باید تکرار شود و باید شما به ناچار صورتی ورم کرده را تحمل کنید . این ورزش ها به صورت چشمگیری حالت پوست شما را از داخل به بیرون بهبود می بخشند.

برنامه ورزشی ما شامل 14 ورزش بوده که 30 عضله از 57 عضله صورت و گردن را جدا کرده و جداگانه آنها را پرورش می دهد ، ولی بسبب این که تمام عضلات صورت و گردن توسط شبکه ای از فیبر ها به هم متصل هستند تمام عضلات از این 14 ورزش نفع می برند .

اکنون که من اساس ورزش را بیان کردم می خواهیم دلیل دیگری بر متفاوت بودن این ورزش بر دیگر ورزش های صورت را توضیح دهیم . این برنامه ورزشی فراتر از یک اجرای ورزشی ساده می باشد . یکی از رموزهایی که سبب موثر تر شدن آن شده است این است که این ورزش ها دو تااز موثرترین و پر قدرترین تعلقات جسمی و روحی شما را تصرف می کنند.یکی تصور ذهنی شما و دیگری انرژی شما را.

بله ذهن و انرزی شما نقش رهبری در موثر بودن ورزش ها ایفا میکنند . آنها با هم عمل کرده تا زیبایی جدیدی را به شما هدیه کنند که من آن را « ارتباط ذهن عضله » می نامم.زمانی که من مشتری های خودم را آموزش می دهم به آنها می گویم که شما باید احساس کنید که عضلاتتان کار کرده و در ذهن خود در هر بار ورزش کردن بزرگتر شدن آنها را می بینید . همکاری کردن ذهن و قدرت فیزیکی شما بسیار در موفق بودن این ورزش ها موثر است . شما باید هر بار در ذهن خود ببینید که عضلاتتان قوی تر و بزرگتر از دفعه قبل شده است .

من تأکید می کنم که شما باید سوختن انرژی را در عضلات خود حس کنید که این نشانه صحیح انجام دادن این ورزش ها می باشد . با چنین حسی شما ذهن خود را کمک می کنید تا متوجه شود که عضلات شما کار مفید انجام داده اند و دارید به سوی هدفتان پیش می روید . ذهن شما همانند عملتان قدرتمند است و اگر شما ببینید و حس کنید که عضلاتتان بزرگتر و قوی تر می شوند ، صورت شما اثرات آن را واضح تر نمایش می دهد.

بخاطر بسپارید که وقتی ورزش ها را شروع می کنید کاملاً بر روی ارتباط ذهن عضله تمرکزز کنید . شما با این دو نیرو می توانید هر بار صورتی جوان تر داشته باشید . این ورزش ها را روزی بیست دقیقه و حداقل 5 روز در هفته انجام دهید تا همیشه ظاهری جوان داشته باشید . هزاران نفر از مشتری های من در سرتاسر دنیا این موضوع را به صورت سندی زنده ثابت کرده اند ، از جمله آنها خودم می باشم که در سن 49 سالگی صادقانه می توانم بگویم صورتی جوان تر، قوی تر و رنگی تر از زمانیکه در سن 36 سالگی شروع به این ورزش ها کردم دارم و عکس هایم گفته مرا ثابت می کنند.

چنانچه ملاحضه می کنید در عکسی که در سمت چپ در سن 36 سالگی گرفته ام به خاطر آفتاب گرفتگی ، چروک های بیشتری در گوشه دهانم تا وسط آرواره ها کشیده شده است و صورتی کشیده تر و لاغرتر به علت از دست دادن کلاژن داشته ام از رنگ صورتم هم راضی نبودم . چهرهای خسته همراه با افتادگی ابروان مشهود است .چشمانم به علت افتادگی پلک بالایی کوچکتر به نظر میرسد .و با آرایش هم دیگر قادر به مخفی نمودن کیسه های زیر چشمم نبودم .از سن بیست و یک سالگی یک فرورفتگی در قسمت چپ بینی ام به علت یک عمل جراحی پلاستیک یادگای بر جای ماند و سر بینی ام مرتباً به طرف پایین نزول می کرد . لب بالایی من باریکتر و گوشه های دهانم پایین افتاده بود.

حالا نگاهی به عکس سمت راست من در سن 49 سالگی بیندازید فرورفتگی سمت چپ بینی ام پر شده و لب بالایی من به خاطر اینکه عضلات زیر پوست این ناحیه بزرگتر و محکم تر و بلندتر گشته اند چروک هایم کمتر شده اند و حالت پوستم صاف تر و رنگ صورتم صورتی شده است . ابروان من با ورزش صورت بالاتر رفته و فرم پلک های بالا و پایین چشمم بهتر شده اند و چشمانم بزرگتر و شاداب تر هستند . به علت برجسته تر شدن گونه هایم صورتم باریکم پر شده و جوان تر به نظر می رسد . گونه هایم سفت تر شده اند و مرتباً با نگاهی تحسین امیز در آیینه به خودم می نگرم و دوست دارم خودم را با گونه های برجسته ام ببینم . تا حالا صدها بار مردم از من پرسیده اند که چه کسی برایت گونه کاشته است ؟وقتی که من در پاسخ می گویم خودم متعجب می مانند و تا زمانیکه ورز ش صورت را به آنها نمایش می دادم که چگونه گونه ام را پمپ می کنم باور نمی کردند.

برای من ورزش صورت سبب ناپدید شدن گودی روی بینی ام شد ودر کل حالت بینی ام بهتر و کوتاه تر شده است . با کار کردن بر روی عضلات بینی ام ( بله تعجب نکنید بینی ام عضله دارد) توانستم سر بینی ام را کوتاه ترنمایش دهم . ورزش صورت به من ظاهری همیشه جسور و خنده رو داده است.

من همیشه این تفاوت های ایجاد شده را با عکس های قبل و بعد از ورزش در مصاحبه های تلویزیونیم نمایش میدهم . اخیراً که در یک برنامه تلویزیونی شرکت داشتم خانمی گفت: من عکس شما را دیدم و فکر نمی کنم گه شما زیاد تغییر کرده باشید . من گفتم بسیار متشکرم همین هم بسیار کافی است چون این عکس 13 سال پیش گرفته شده و او حیران اعتراف کرد که مسلماً ورزش ها بسیار تاثیر داشته است.

یکی از انگیزه هایی که سبب می شود تا شما ورزش صورت را ادامه دهید این است که خود شما عضلات صورت را حس می کنید و بقدری کنجکاو می شوید که ببینید ناحیه بین دهان و اسنخوان گونه و یا فاصله بین گوش و بینی چه می کنند. بعضی از مشتری های من متوجه می شوند که هرگز عضلات اینقسمت هارا حس نکرده بودند و حالا پی می برند که این ناحیه ها هم دارای عضلاتی هستند که می توانند آنها را بکار گرفته ورشد دهند.

من بسیار افتخار می کنم که قادر به ارائه چنین برنامه ورزشی موثر ، راحت وسالمی می باشم و معتقدم که این ورزش قسمتی از موفقیت خودش را مدیون این حقیقت است که مردم از انجام دادن آن لذت می برند .فقط تصور کنید که با کار کردن چند دقیقه روی صورت خود می توانید جوانی و شادابی ان را حفظ کنید . یک متد آسان و لذت بخش برای تجدید جوانی و زیباتر شدن که همراه با ان استرس های روزانه را از صورت خود زدائیده و بر بدن و ذهن خود هم اثری مطلوب می گذارید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، مجتمع فراز ، طبقه پنجم ، واحد 502
تلفن : 36282727 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

سولماز [ 1394-02-07 ]
سلام دوستان بنده پکیج کامل ورزش صورت رو دارم اگه خواستید ۰۹۳۹۰۲۱۸۰۰۸

sara [ 1394-01-31 ]
خیلی خوب بود .لطفا ورزش ها رو برام میل کنید

فروغ [ 1393-11-28 ]
ورزش صورت را می خوام خیلی جالب بود

leila [ 1393-11-22 ]
لطفاٌ مرحمت خودتان را کامل کنید و نحوه ورزش را به ما ایمیل کنید چون من خیلی به آن احتیاج دارم باز از شما به خاطر این کمک سپاسگزارم.

elnaz [ 1393-11-17 ]
Khob bod matalebeton

سمیه احمدی [ 1393-10-24 ]
سلام لطفا نحوه انجام این ورزشها رو برامون ایمیل کنید مطالبتون عالی بود

shahla [ 1393-09-25 ]
خیلی عالیه اگه اینطوری که میگید باشه. لطفا کامل برام ارسال کنید . ممنون.

مریم [ 1393-09-16 ]
سلام خیلی خوبه من به تازگی صورتم لاغر شده و نمی دونم باید چکار کنم! امیدوارم راهکارهای شما بتونه کمکم کنه باز هم ممنون

tarane [ 1393-09-13 ]
Ali bud ey kash varzeshasham mizashtin agar mishe baram email konid

سهیلا رحمتی [ 1393-08-13 ]
عالی بود میخواهم ورزشها را به ایمیلم ارسال کنید ممنون

زهرا [ 1393-08-07 ]
سلام ممنون عالی بود لطفا ورزشها را بگید

عسل [ 1393-06-18 ]
باسلام خیلی خوب بود ولی در مورد ورزشهایی که انجام داده بودید برای صورت مطلبی نوشته نشده بود لطفا ورزشها را به صورت تصویری برایم ایمیل کنید

Masoumeh [ 1393-06-11 ]
Alii

خدیجه بابانژادی [ 1393-05-13 ]
اگر کتاب یا مطلبی در مورد ورزش صورت وجود دارد اعلام نمائید

سیاوش [ 1393-05-05 ]
باسلام مطالبتان خوب بود

پریسا [ 1393-03-13 ]
با تشکر از توضیحاتتون. منم تمایل دارم از برنامتون استفاده کنم.چطور میتونم به برنامتون دسترسی پیدا کنم

zizi [ 1393-03-10 ]
سلام خسته نباشید این ک عاااااااااالیه خوب میشه روشهای انجام این ورزش ها رو برام ایمیل کنین لطفا؟!!

زهرا [ 1393-03-07 ]
با تشکر از شما می خواهم از ورزشهای شما استفاده کنم

حمیده [ 1393-02-27 ]
با تشکر از سایت مفید و عالی شما ، لطفا تمام موارد ورزش صورت برای زیبائی چهره و گونه و چشم و پوستی صاف و کشیده برایم ارسال کنید ممنونم.

sepideh [ 1393-02-26 ]
سلام میشه لطفا آموزشش رو برام ایمیل کنید.مرسیییی

maryam [ 1393-01-30 ]
تمام ورزشهای صورت

سمیرا [ 1393-01-30 ]
خوانش می کنم این ورزش ها را برام بفرستید.

ساغر [ 1393-01-06 ]
عالى بود لطفا بگين چطور ميشه به اين حركات دسترسى پيدا كرد

شهره [ 1392-11-29 ]
صحبت های شما بسیار وسوسه انگیز بود چگونه میتوانیم به این تمرینات دسترسی داشته باشیم

مریم [ 1392-10-25 ]
سلام-خسته نباشید-ممکن بفرمایید چطور ب ورزشها دسترسی داشته باشم درمطلب بالا ذکر نشده بود -باتشکر

فاطمه [ 1392-09-21 ]
سلام.عالی بود لطفا حرکات ورزشی را برایم میل کنیدومممنون

mina [ 1392-09-11 ]
سلام خسته نباشید ببخشید من درتاریخ ۱۱/۹/۹۲به این سایت مراجعه کردم مطالب بودن اما خبری از نحوه ی ورزش دادن صورت نبود لطف کنید اگر امکانش هست برایم ایمیل کنید تا ازاین مطالب مفید بهرمند شوم

محمدرضا اعظمي [ 1392-09-03 ]
لطفا طريقه ورزش صورت رو هم برام ميل كنيد تا بتونم انجامش بدم .مرسي از مطالبتون

zahra [ 1392-08-01 ]
خیلی خوب بود فقط لطفا راهنمایی کنید چطور این ورزش رو انجام بدیم.

غفاری [ 1392-07-18 ]
با سلام و با تشکر از مطالب مفید ارائه شده خواهشمند است نحوه دستیابی به نوع ورزش ها را بفرمایید. با سپاس

خسروی [ 1392-07-15 ]
ممنون ازمطلب جالبتان لطفا ورزش رفع خطوط خنده رابرایم ایمیل کنید

farzaneh [ 1392-07-12 ]
salam.mamnoon az mataleb mofidtoon.lotfan narzesh ro amoozash dahid

رزا [ 1392-06-12 ]
سلام.من روش ورزش صورت رو میخوام.لطفا نحوه انجام این ورزش هارو به آدرس ایمیلم بفرستین.. خیلی ممنون

شكیلا [ 1392-05-23 ]
متشكرم ازبرنامه زيباي تان

مصطفي [ 1392-05-02 ]
خوب بود مرسي

sima [ 1392-04-07 ]
سلام خسته نباشید.ممنون از مطالب خوبتون.میشه لطف کنید نحوه صحیح این ورزش های رو که ذکر کردین برام میل کنید.ممنون از لطفتون

فاطمه شریفی [ 1392-04-04 ]
لینک کتاب (کل صفحات) http://www.scribd.com/doc/40544539/Carol-Maggio-Facercise

فاطمه شریفی [ 1392-04-02 ]
متن کتاب از لینک زیر قابل دسترسی است : http://books.google.com/books?id=fV-v4e4zG-oC&printsec=frontcover&source=gbs_ge_summary_r&cad=0#v=onepage&q&f=false

mans [ 1392-02-16 ]
سلام.مطالب عالی بود اما جطوری میشه این ورزش ها رو یاد گرفت.

نسرین [ 1391-12-21 ]
بسیار آموزنده و ترغیب کننده بود چگونه می تونم پکیج آموزشی شما رو داشته باشم ؟مرسی

Nasrin [ 1391-11-30 ]
ممنون ميشم ورزش هاي صورت و برام ميل كنيد

فافا [ 1391-11-30 ]
2 ساعت نوشتید این ورزش بهترین ورزشه شامل اینقدرحرکته و ... اما ننوشتید چه حرکتایی؟ به عبارتی ما را تا لب چشمه بردید و تشنه برگردوندید این چیزایی که نوشتید را بچه من هم میدونه ، چیزی را که به درد میخورد و اصل کار بوده ننوشتید این نشون میده که شما چقدر فهیم و دلسوزید

رویا [ 1391-11-12 ]
سلام میشه ورزش کامل صورت رو برام میل کنید ،ممنون

نادیا [ 1391-10-18 ]
سلام خواهشمندم ورزشهارا برایم میل کنید متشکرم خواهش می کنم

shohreh [ 1391-10-15 ]
Mamnon misham agar harakat ro behemon amozzesh bedid

صادق [ 1391-09-23 ]
با سپاس از اینکه اندوخته های علمیتان رادر اختیارمردم قرارمی دهید. لطفا ورزش صورت رو برام میل کنید. با تشکر

مینا منافی [ 1391-09-22 ]
روش انجام وذزشها را نگفتید . یا ادرس سایت ....؟

مهین مشگانی [ 1391-09-09 ]
بسیار عالی چگونه اموزش میدهید

مریم [ 1391-09-06 ]
با تشکرفراوان از توضیحاتتون.خواهشا اگه میشه طریقه انجام این ورزشهارو واسم میل بزنید.بازم تشکر

ستاره [ 1391-09-02 ]
سلام چه ميشود به اين تمارين دسترسي داشت

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کرم تجدید کننده پوست رازجداول و توصيه‌هاي ضروریفصل چهارمتغذیه وسلامتیلوسیون خیارکرم جوان کننده هویججداول و توصیه های ضروریفصل چهارمدرباره مالوسیون طراوت بخش نعناعلیست بیشترین درخواست ها کرم جوانه گندمجداول و توصیه های ضروریفصل چهاردهمصفحه اصلیلطیفه های ریزه میزهکرم شب ضد چروکجداول و توصیه های ضروریفصل هفتمسوالات پزشکیمقدمهکرم ضد افتادگی پوست آنانحکایتفصل هفتمپیامهای کاربرانمقدمهپلوهاخلاصه ای درباره چاقی و اضفصل هشتمسایتهای دیگرمقدمهپلوهاخوراک هافصل هشتممحاسبه وزن ایده آلمقدمهآنچه باید در مورد لاغری بخورش هافصل یازدهمآشنایی با مطبمقدمهآیا می دانید کهداستان های جالبفصل پنجممقدمهآیا می دانید کهروانشناسی رنگ چشم های خوفصل پنجممقدمهآگاهی های لازم در مورد صوروش نوین ماساژ صورتفصل اولماسک موز با شیرین بیانافسردگی زمستانی چیست ؟روش های جذب دیگرانفصل اولماسک ژله ای ختمیانرژی دهنده صورتروش تثبیت وزنفصل اولماسک تقویت کننده لیمو ترایا می دانید؟رژيم غذایی سلامتی و تناسفصل دهمماسک تقویت کننده غنچه گل بالا بردن پیشانیرژیم های غذاییفصل دهمماسک سیب با شیربخش های سایتزمین و انسانفصل دومماسک شفا بخش با ترشکبرنامه 15 روزه برای افزایزندگینامه 1فصل دومماسک شفاف کننده مریم گلیبرای14 روزه برای کاهش وزن زندگینامه 2فصل دومماسک عسل با تمشکبزرگ کردن گونه هاسوپ هافصل دومنمونه ای از رژیم غذایی سلتـاثـيـر تـغـذيـه بـر تـسالاد هافصل دومچهار نکته برای جلوگيری اتهیه کتابساندویچ هافصل دوازدهمچگونه لاغری را درمان كنيتونیک آب پرتقالسایر غذاهافصل سومچگونه مي توان پس از درمانتونیک بهDVD آموزش درمان چاقیشيوه صحیح غذا خوردنفصل سومچگونه در ورزش ها موفق باشتونیک رازک جهت رفع افتادفهرست مطالبشگردهای آشپزی رژیمیفصل سومنظرات رژیم گیرندگانتوضیحی کوتاه درباره آشپزفهرست مطالبعوامل موثر در لاغريفصل سیزدهمورزش شماره 1تست اضطرابفهرست مطالبمقا لات دکتر بهمن محمدیفصل ششمورزش صورت چه هست؟تست تعیین میزان جذابیت زفهرست مطالبمقالاتفصل ششموزن ايده آل چيست ؟تست روانشناسیفهرست مطالبمطالب خواندنیقوی کردن پلک پایینی چشمکرم لیمو ترشتست روانشناسی 2فهرست مطالبمعرفی کتابلوسیون لیمو ترشکرم مرطوب کننده ختمیتست روانشناسی 3فهرست مطالبپاسخ به سوالات رژیم گیرنلوسیون مریم گلیکرم پرتقال با روغن هسته اتست سلامت روحیفصل نهماخبار سلامتیلوسیون گل همیشه بهارکرم آفتابگردان با عسلتست شخصیت شناسی خوشبین هفصل نهمتندرستی و زیباییلوسیون پنیرک