هشدار
هر گونه برداشتی از مطالب سایت بدون ذکر منبع پیگرد قانونی در بر دارد.
تماس با ما
اصفهان / روبروی پلی کلینیک بیمارستان شریعتی/مجتمع فراز/واحد502 6269737-6282727-6282728
نظرات رژیم گیرندگان
اين رژيم غذايي براي افراد پر خوراك بسيار مناسب است و آنها را سير مي‌كند اما با كمال تعجب وزن را پايين مي‌آورد . تنوع غذايي باعث مي‌شود كه از رژيم خسته نشويم و هر روز آن را مانند يك برنامه غذايي اجرا كنيم بدون آنكه احساس كنيم رژيم داريم . من 36 کیلوگرم کاهش وزن داشته ام . ز . م - شماره پرونده : 7948
سخن روز
مشکلات انسان هاب بزرگ را متعالی می سازد و انسان های کوچک را متلاشی
 
ورزش صورت چه هست؟


ورزش صورت چه هست؟

چگونه و چرا مؤثر است؟

شاید شما هم همانند من به صورت مردم نگاه می کنید و پیش خود می گویید که صورت آن خانم چه ترکیب قشنگ و یا چه گونه قشنگی دارد و به خاطر گونه هایش زیبا به نظر می رسد .البته ساختار استخوانی خوب ، اصل غیر قابل انکار برای زیبایی صورت است ولی تعداد کمی از مردم پی برده اند که نقش عضلات هم بسیار مهم است . آیا می دانید که بدون عضلات صورت ، شما هرگز نمی توانید بخندید ، چشمک بزنید و یا اخم کنید و یا قادر به عطسه کردن و یا خمیازه کشیدن نیستید .

عضلات صورت بسیار کوچکتر و ظریف تر از دیگر عضلات بدن می باشند و چون مقدار چربی روی عضلات صورت کمتر از دیگر قسمت های بدن است با ورزش دادن عضلات صورت ، نتایج بسیار مشهود تر می شود.همچنین نتایج بسیار چشمگیری در زمان بسیار کوتاهتری در مقایسه با عضلات شکم یا غیره پدیدار می شود .

حقیقت امر این است که از عضلات صورت بسیار کم استفاده می شود . شما حتی زمانی که ورزش می کنید از عضلات صورتتان بندرت استفاده می کنید و بهمین جهت این عضلات بسیار ضعیف هستند . با توجه به میزان بکار گرفتن این عضلات ، درصد شل شدن و افتادگی آنها با هم فرق می کند ، و پوست صورت هم که بع این عضلات متصل شده شل می شود .( فعالیت کم عضله زیر بازو سبب شده که پوست زیر بازو زودتر شل شود ) در حقیقت استراحت عضلات صورت دلیل اصلی شل شدن پوست و در نتیجه دیدن آثار پیری در صورت می باشد .

از طرفی کاهش غیر قابل اجتناب کلاژن و الاستین با افزایش سن شروع می شودو متأسفانه راهی هم وجود ندارد تا بتوانیم این دو ماده را جایگزین کنیم. کوچک شدن چربی زیر پوست به شل شدن پوست کمک کرده و چون ذخایر چربی نسبت به افزایش سن ، رشد کمی دارند همین ایجاد چهره ای لاغردر میان سالی می کند

شل شد پوست سبب ایجاد کیسه در زیر چشم و چین خوردن پلک بالایی چشم شده و ایجاد غبغب می کند .کمبود ئرزش سبب لاغر شدن بافت عضلانی و هدر رفتن آنها شده و با کار مردن بر روی عضلات صورت ، به باز یابی خاصیت الاستی پوست کمک می شود . ورزش ها باید به نحوی باشد تا صورت ما فیت تر ، قوی تر و با حالت تر شود .

عضلات توده ای از فیبر ها هستند که از پروتئین ساخته می شوند . ورزش صورت فیبر های عضلات را قوی تر و محکم تر می کند ، بنابراین مقدار پروتئین روزانه رژیم غذایی باید به حد کافی باشد تا رشد عضلات را تأمین کند .هدف ورزش حرکت مداوم عضلات تا زمانی که احساس خستگی می کند، می باشد . بعد از این ، بافت بایستی دوره استراحت را بگذراندتا بتواند دوباره بزرگتر شود.بسیار ساده است هرچه یک عضله بیشتر منقبض شود بیشتر رشد می کند.

عضله با یک برنامه تعادلی « ورزش –استراحت» تطابق پیدا کرده و قوی تر می شود. ورزش دادن یک عضله در بالاترین ظرفیت خویش حتی در یک مدت کوتاه باعث بزرگ تر شدن سایز آن گشته و قدرت عضله و حتی قدرت انقباضش را افزایش می دهد . با جدا سازی عضله های مختلف در صورت و تکرار حرکات مناسب عضله قوی و باز سازی می شود .

شاید شما تا کنون در مورد دیگر ورزش ها صورت شنیده و حتی تجربه کرده ا ید . ورزش های ابداعی من منحصر به فرد بوده و به علت چگونگی عملکرد آن با بقیه متفاوت می باشند. من برخی از این برنامه های ورزشی را مورد تحقیق قرار داده ام ، آنها مثلاً به شما می گویند که چشمانتان را بسیار از هم باز کنید و یا زبانتان را بیرون آورید و برای ده ثانیه نگه دارید بدون هیچ توضیح که چرا این ورزش ها مؤثر است . من به شما می گویم که برنامه های غیر توجیهی همانند برنامه هایی که جهت لاغر شدن یک طناب چرخان را دور کمر شما انداخته تا لاغر شوید ، به همان اندازه غیر مؤثر هستند . آیا به خاطر دارید در دهی 1950 این طناب های ماشینی را دور کنر شما می انداختند تا چربی های نا خواسته را کم کنند .آیا مؤثر بودند؟ کسیکه قصد دارد عضلات بدن خودش را بسازد به دنبال متد های سریع و غیر منطقی نمی رود . در این زمان که همه مراقب سلامتی خود هستند ما کاملاً آگاهیم که چه قدمی بر داریم تا به صورت صحیحی چربی بدن را کاهش دهیم و عضلاتمان را بسازیم . یک رژیم غذایی کم چربی ، برنامه ورزشی و نرمش ایروبیک از آن جمله اند . برای مثال ما می دانیم که برای بهتر کردن بدنمان با وزنه برداری باید وزنه برداری را 2 الی 3 دفعه در روز و هر هفته 12 بار تکرار کنیم تا بتوانیم از این نحوه ورزشی بهره مثبت بگیریم . شعار معروف ورزشی که Jane fonda اختراع کرد این است که « اگر دردی حس نشود عضله ای هم قوی تر نمی شود » . ما همچنین آموختیم که باید سوختن چربی را حس کنیم و این امر با کار کردن بر روی عضلات تا سر حد امکان اتفاق می افتد .

ورزش صورت اولین برنامه ی ورزشی است که جهت عضلات صورت ابداء شده است. وقتی که ورزش صورت را انجام می دهید برای مثال شما عضلات دور چشم را پمپ می کنید ، همان طور که شما در زدن وزنه ها عضلات سینه ، و بازوان خود را وسیع می کنید . من شما را تشویق میکنم تا در مورد عضلات صورت خود فکر کنید .

نکته اساسی در ورزش صورت جدا کردن و کار کردن بر روی عضلات صورت بوده تا زمانیکه سوختن اسید لاکتیک حس شود و این حس سوختن یاقلقلک شدن زمانی بدست آید که این عضله تا سر حد امکان خود فعالیت کرده باشد . عضلات باصرف انرژی و استفاده از ATP( انرژی مولکولی) تولید اسید لاکتیک کرده و احساس سوختن اسید لاکتیک به شما علامت میدهد که عضلات در حال بزرگتر شدن و قوی تر شدن می باشند .

در مدت 11 سالی که من مشغول آموزش ورزش صورت هستم مرتباًبا جراحان پلاستیک جهت مؤثر ترکردن ورزش ها مشاوره کرده ام . انها بی ضرر بودن ورزش ها را تأیید کرده اند و متذکر شده اند که ورزش سبب بزرگ شدن بیش از اندازه عضلات نخواهد شد . باور کنید که ورزش صورت تنها سبب شده که شما به نظر جوان تر و جذاب تر آیید و این را حس کنید .

شاید تصور کنید که ورزش صورت ممکن است باعث افزایش چروک ها و خط های صورتتان شود ولی دقیقاً به عکس است. زمانیکه شما ورزش می کنید جریان خون در صورت و دیگر اجزاء بدن شما افزایش یافته و در نتیجه عضلاتی محکم تر و پوستی صاف تر و کم چروک تر خواهید داشت . هر چند ورزش صورت نمی تواند کلاژن والاستین را به صورت شما بر گرداند ولی تزریق کلاژن هم بسیار دردناک وپر هزینه بوده و حتی گاهی ایجاد خط هایی در صورت می کند و از طرفی این تزریقات هر چند ماه یکبار باید تکرار شود و باید شما به ناچار صورتی ورم کرده را تحمل کنید . این ورزش ها به صورت چشمگیری حالت پوست شما را از داخل به بیرون بهبود می بخشند.

برنامه ورزشی ما شامل 14 ورزش بوده که 30 عضله از 57 عضله صورت و گردن را جدا کرده و جداگانه آنها را پرورش می دهد ، ولی بسبب این که تمام عضلات صورت و گردن توسط شبکه ای از فیبر ها به هم متصل هستند تمام عضلات از این 14 ورزش نفع می برند .

اکنون که من اساس ورزش را بیان کردم می خواهیم دلیل دیگری بر متفاوت بودن این ورزش بر دیگر ورزش های صورت را توضیح دهیم . این برنامه ورزشی فراتر از یک اجرای ورزشی ساده می باشد . یکی از رموزهایی که سبب موثر تر شدن آن شده است این است که این ورزش ها دو تااز موثرترین و پر قدرترین تعلقات جسمی و روحی شما را تصرف می کنند.یکی تصور ذهنی شما و دیگری انرژی شما را.

بله ذهن و انرزی شما نقش رهبری در موثر بودن ورزش ها ایفا میکنند . آنها با هم عمل کرده تا زیبایی جدیدی را به شما هدیه کنند که من آن را « ارتباط ذهن – عضله » می نامم.زمانی که من مشتری های خودم را آموزش می دهم به آنها می گویم که شما باید احساس کنید که عضلاتتان کار کرده و در ذهن خود در هر بار ورزش کردن بزرگتر شدن آنها را می بینید . همکاری کردن ذهن و قدرت فیزیکی شما بسیار در موفق بودن این ورزش ها موثر است . شما باید هر بار در ذهن خود ببینید که عضلاتتان قوی تر و بزرگتر از دفعه قبل شده است .

من تأکید می کنم که شما باید سوختن انرژی را در عضلات خود حس کنید که این نشانه صحیح انجام دادن این ورزش ها می باشد . با چنین حسی شما ذهن خود را کمک می کنید تا متوجه شود که عضلات شما کار مفید انجام داده اند و دارید به سوی هدفتان پیش می روید . ذهن شما همانند عملتان قدرتمند است و اگر شما ببینید و حس کنید که عضلاتتان بزرگتر و قوی تر می شوند ، صورت شما اثرات آن را واضح تر نمایش می دهد.

بخاطر بسپارید که وقتی ورزش ها را شروع می کنید کاملاً بر روی ارتباط ذهن – عضله تمرکزز کنید . شما با این دو نیرو می توانید هر بار صورتی جوان تر داشته باشید . این ورزش ها را روزی بیست دقیقه و حداقل 5 روز در هفته انجام دهید تا همیشه ظاهری جوان داشته باشید . هزاران نفر از مشتری های من در سرتاسر دنیا این موضوع را به صورت سندی زنده ثابت کرده اند ، از جمله آنها خودم می باشم که در سن 49 سالگی صادقانه می توانم بگویم صورتی جوان تر، قوی تر و رنگی تر از زمانیکه در سن 36 سالگی شروع به این ورزش ها کردم دارم و عکس هایم گفته مرا ثابت می کنند.

چنانچه ملاحضه می کنید در عکسی که در سمت چپ در سن 36 سالگی گرفته ام به خاطر آفتاب گرفتگی ، چروک های بیشتری در گوشه دهانم تا وسط آرواره ها کشیده شده است و صورتی کشیده تر و لاغرتر به علت از دست دادن کلاژن داشته ام از رنگ صورتم هم راضی نبودم . چهرهای خسته همراه با افتادگی ابروان مشهود است .چشمانم به علت افتادگی پلک بالایی کوچکتر به نظر میرسد .و با آرایش هم دیگر قادر به مخفی نمودن کیسه های زیر چشمم نبودم .از سن بیست و یک سالگی یک فرورفتگی در قسمت چپ بینی ام به علت یک عمل جراحی پلاستیک یادگای بر جای ماند و سر بینی ام مرتباً به طرف پایین نزول می کرد . لب بالایی من باریکتر و گوشه های دهانم پایین افتاده بود.

                                       

حالا نگاهی به عکس سمت راست من در سن 49 سالگی بیندازید فرورفتگی سمت چپ بینی ام پر شده و لب بالایی من به خاطر اینکه عضلات زیر پوست این ناحیه بزرگتر و محکم تر و بلندتر گشته اند چروک هایم کمتر شده اند و حالت پوستم صاف تر و رنگ صورتم صورتی شده است . ابروان من با ورزش صورت بالاتر رفته و فرم پلک های بالا و پایین چشمم بهتر شده اند و چشمانم بزرگتر و شاداب تر هستند . به علت برجسته تر شدن گونه هایم صورتم باریکم پر شده و جوان تر به نظر می رسد . گونه هایم سفت تر شده اند و مرتباً با نگاهی تحسین امیز در آیینه به خودم می نگرم و دوست دارم خودم را با گونه های برجسته ام ببینم . تا حالا صدها بار مردم از من پرسیده اند که چه کسی برایت گونه کاشته است ؟وقتی که من در پاسخ می گویم خودم متعجب می مانند و تا زمانیکه ورز ش صورت را به آنها نمایش می دادم که چگونه گونه ام را پمپ می کنم باور نمی کردند.

برای من ورزش صورت سبب ناپدید شدن گودی روی بینی ام شد ودر کل حالت بینی ام بهتر و کوتاه تر شده است . با کار کردن بر روی عضلات بینی ام ( بله تعجب نکنید بینی ام عضله دارد) توانستم سر بینی ام را کوتاه ترنمایش دهم . ورزش صورت به من ظاهری همیشه جسور و خنده رو داده است.

من همیشه این تفاوت های ایجاد شده را با عکس های قبل و بعد از ورزش در مصاحبه های تلویزیونیم نمایش میدهم . اخیراً که در یک برنامه تلویزیونی شرکت داشتم خانمی گفت: من عکس شما را دیدم و فکر نمی کنم گه شما زیاد تغییر کرده باشید . من گفتم بسیار متشکرم همین هم بسیار کافی است چون این عکس 13 سال پیش گرفته شده و او حیران اعتراف کرد که مسلماً ورزش ها بسیار تاثیر داشته است.

یکی از انگیزه هایی که سبب می شود تا شما ورزش صورت را ادامه دهید این است که خود شما عضلات صورت را حس می کنید و بقدری کنجکاو می شوید که ببینید ناحیه بین دهان و اسنخوان گونه و یا فاصله بین گوش و بینی چه می کنند. بعضی از مشتری های من متوجه می شوند که هرگز عضلات اینقسمت هارا حس نکرده بودند و حالا پی می برند که این ناحیه ها هم دارای عضلاتی هستند که می توانند آنها را بکار گرفته ورشد دهند.

من بسیار افتخار می کنم که قادر به ارائه چنین برنامه ورزشی موثر ، راحت وسالمی می باشم و معتقدم که این ورزش قسمتی از موفقیت خودش را مدیون این حقیقت است که مردم از انجام دادن آن لذت می برند .فقط تصور کنید که با کار کردن چند دقیقه روی صورت خود می توانید جوانی و شادابی ان را حفظ کنید . یک متد آسان و لذت بخش برای تجدید جوانی و زیباتر شدن که همراه با ان استرس های روزانه را از صورت خود زدائیده و بر بدن و ذهن خود هم اثری مطلوب می گذارید.

نظر شما

نام * :
پست الكترونيكي * :
وب سایت :
نظر *:
  کد امنیتی را وارد نمایید :
اختصاصي براي مدير سايت ( درصورت انتخاب اين گزينه نظر شما در وب سايت ديده نخواهد شد )
لطفا از ارسال سوالات پزشکی در این صفحه خودداری نمائید . به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .

نظرات ارسالی

سحر : خیلی عالیه.دستتون درد نکنه اما من این تمرینات رو بصورت کامل میخوام چطوری میشه اونا رو کامل داشته باشم؟ [ 1390-12-21 ]
masoud : مریم جان توی قسمت بزرگ کردن گونه ها یه ورزش اموزش داده شده. [ 1391-01-06 ]
اعظم : چگونه می توان به برنامه ورزشی مذکور دسترسی داشت؟ لطفا راهنمایی بفرمائید [ 1390-12-25 ]
سارا : لطفا مرجع ورزش صورت رو هم بنويسيد ممنون [ 1390-08-28 ]
MARYAM : عالي بود اما حركات ورزش صورت نشانداده نشده بود [ 1390-12-18 ]
daneshjo : لطفاورزشهای ساده صورت را باعکس برایم میل کنید [ 1391-01-12 ]
بنفشه : مطالب عالی بود .آقای دکتر ما چطوری می تونیم به آموزش این حرکات دسترسی پیدا کنیم لطفا در این زمینه مارا راهنمایی فرمایید آیا فیلم اموزشی برای خرید آن وجود دارد؟ [ 1391-01-12 ]
nafiseh : خیلی ممنون از مطلبتون. من بسیار علاقمند به انجام ورزش صورت شده ام . لطفا دوباره این محبت را بکنید و این ورزش را جز مطالب خوبتون بگذارید. [ 1391-01-10 ]
نازیلا : ای کاش حرکات ورزش صورت نشان داده می شد. واقعا عالی بود [ 1391-01-11 ]
اكرم سجاديان : مطالب بسيار آموزنده و مفيد بود به چه طريق مي‌توانم به چگونگي انجام ورزشهاي صورت مذكور دسترسي داشته باشم [ 1390-08-10 ]
سارا : سلام من علاقمند به اين ورزش صورت هستم و ميخواهم كه آن را ياد بگيرم ولي چطوري؟ تو سايت چيزي نديدم [ 1390-08-19 ]
گلاویژ یوسفی : چگونه میتوان از این ورزشها استفاده کرد [ 1390-09-14 ]
لیلا : سلام اقای دکتر ازتون ممنونم بخاطر مطلبی که راجع به ورزش صورت گذاشتید لطفا اگه امکانش هست مراحل این ورزشها رو هم برامون بذارید تا استفاده کنیم من ۳۱سالمه و بخاطر شروع پیری که توی صورتم کاملا مشخصه خیلی افسرده شدم خواهش میکنم برامون یه برنامه ورزش صورت توی سایتتون بزارین .با تشکر [ 1390-10-11 ]
kourosh : ba arze salam va arze adab.mitoonam begam ke dar toole in chand sal ke varzeshe zibaee andamo entekhab kardam yeki az bozorgtarin soalatam hamin varzeshe soorat bood ama kasi dar in mozoo be man komak nakard az in ke mibinam shoma in ghadr ba forootani etela atetoono dar ekhtiar binandegan gozashtin khosh halam va moteshakeram faghat ye chiz!(man dar in matn bar nameh ee ro nadidam bara varzeshe soorat) [ 1390-11-04 ]
عسل صفاری : سلام من اخرش نفهمیدم باید چه طوری ورزش صورت انجام بدیم همه چیز رو گفتین الا طریقه انجام ورزش رو. متشکر میشم اگه نحوه انجام این ورزش ها رو برام ایمیل کنید راستی خیلی مطالب جالبی نوشته بودین خیلی مرسی ی ی ی [ 1390-12-10 ]
mohd : ok [ 1391-01-19 ]
رایحه : ورزش صورت مرا 5سال شاداب کرد. [ 1390-11-09 ]
نرگس نریمان : با سلام میخواستم ببینم چطونه این متدها میشه دسترسی پیدا کرد [ 1390-12-05 ]
ROUHI : مطا لب بسیار جالب اما این ورزشها را از کجا میتوانیم استفاده کنیم. [ 0000-00-00 ]
هاله : لطقا به صورت قیلم ورزش ها را اموزش دهید [ 1391-04-22 ]
علی : salam lotfan baray tahiye cd ya az in varzesh rahnamai konid [ 1391-05-03 ]
زینب هرندی : خیلی خوب بود اما اگر بخواهیم به این ورزشهای صورت دسترسی داشته باشیم چی کار باید بکنیم میشه واسم میل بزنین ممنون [ 1391-04-31 ]
الناز : سلام ممنون همه مطالب رو گفتي ولي اصل را دريغ كردي چرا؟ [ 1391-04-26 ]
عاطفه : مطالب خیلی عالی بود ممنون. اما به جه صورت میشه به این برنامه ورزشی دسترسی داشت"؟ باتشکر [ 1391-04-31 ]
maryam : لطفا تمرینات این ورزش رو آموزش بدید ممنون [ 1391-04-28 ]
آرزو مریم : سلام خیلی نظریات خوبی بود اما دستور آن یا نحوه ورزش دادن صورت چطور است لطفا نشاندهید یا ایمیل کنید متشکرم [ 1391-04-29 ]
Mahsa : mercc az matalebe khobeton vali agar raveshhaye varzesh sorato bezarin amnon misham [ 1391-05-02 ]
نیلو : مطالب عالی بودن.اما اگه این روشهای ورزش صورتو واسم میل کنین ممنون میشم چون بینهایت بهش نیاز دارم.ممنون [ 1391-05-09 ]
مرجان : ممنون اطلاعات خوبی بود فقط لطفا مراحل ورزش را هم یاد بدهید [ 1391-05-14 ]
Somy : خيلى خيلى عاليه ممنون خسته نباشيد [ 1391-08-26 ]
فطانه : خیلی وسوسه برانگیز توضیح دادین ولی ورزشها رو نگفتین ...چرا ؟ لطفا ورزشها رو بگین [ 1391-08-01 ]
لاله : ممنون از اطلاعات مفیدتان در زمینه ورزش صورت. اگر امکان دارد فیلم آموزشی آن را هم در سایتتون قرار بدهید [ 1391-07-13 ]
مهین مشگانی : بسیار عالی چگونه اموزش میدهید [ 1391-09-09 ]
صادق : با سپاس از اینکه اندوخته های علمیتان رادر اختیارمردم قرارمی دهید. لطفا ورزش صورت رو برام میل کنید. با تشکر [ 1391-09-23 ]
ارزو : lممنون اما اصل مطلب چی پس؟ورزش ها رو نمیگید؟ [ 1391-06-15 ]
قاسم جعفري : با سلام بسيار عالي بود ميخوام روشهاي انجامش رو ياد بگيرم . بسيار متشكر [ 1391-06-04 ]
shohreh : Mamnon misham agar harakat ro behemon amozzesh bedid [ 1391-10-15 ]
مصطفي : خوب بود مرسي [ 1392-05-02 ]
شكیلا : متشكرم ازبرنامه زيباي تان [ 1392-05-23 ]
zahra : خیلی خوب بود فقط لطفا راهنمایی کنید چطور این ورزش رو انجام بدیم. [ 1392-08-01 ]
ساغر : عالى بود لطفا بگين چطور ميشه به اين حركات دسترسى پيدا كرد [ 1393-01-06 ]
زهرا : با تشکر از شما می خواهم از ورزشهای شما استفاده کنم [ 1393-03-07 ]
سیاوش : باسلام مطالبتان خوب بود [ 1393-05-05 ]
زهرا : سلام ممنون عالی بود لطفا ورزشها را بگید [ 1393-08-07 ]
مریم : سلام خیلی خوبه من به تازگی صورتم لاغر شده و نمی دونم باید چکار کنم! امیدوارم راهکارهای شما بتونه کمکم کنه باز هم ممنون [ 1393-09-16 ]
tarane : Ali bud ey kash varzeshasham mizashtin agar mishe baram email konid [ 1393-09-13 ]
elnaz : Khob bod matalebeton [ 1393-11-17 ]
فروغ : ورزش صورت را می خوام خیلی جالب بود [ 1393-11-28 ]

صفحه اصلي
فصل سوم
روش نوین ماساژ صورت
مقدمه
فصل اول
فصل دوم
فهرست مطالب
سوالات پزشکی كاربران
پيام هاي كاربران
گالري عكس
سايت هاي مرتبط
تندرستی و زیبایی
معرفی کتاب
مقالات
مقا لات دکتر بهمن محمدی
پاسخ به سوالات رژیم گیرندگان
درباره ما
تغذیه وسلامتی
مطالب خواندنی
اخبار سلامتی
آیا می دانید که
ایا می دانید؟
جداول و توصیه های ضروری
فصل چهاردهم
فصل سیزدهم
آنچه باید در مورد لاغری بدانیم
2تست روانشناسی
روانشناسی رنگ چشم های خود را بخوانید.
روش های جذب دیگران
تست روانشناسی3
تست تعیین میزان جذابیت زوجین
فهرست مطالب
مقدمه
فصل دوازدهم
فصل یازدهم
فهرست مطالب
مقدمه
فصل دوم
تست روانشناسی
حکایت
فصل سوم
فصل چهارم
فصل پنجم
فصل ششم
فصل هفتم
فصل هشتم
فصل نهم
فصل دهم
مقدمه
وزن ايده آل چيست ؟
جداول و توصیه های ضروری
برای14 روزه برای کاهش وزن در یک نگاه
برنامه 15 روزه برای افزایش وزن در یک نگاه
آگاهی های لازم در مورد صورت
لیست بیشترین درخواست ها برای ورزش صورت
ورزش شماره 1
خلاصه ای درباره چاقی و اضافه وزن
DVD آموزش درمان چاقی
تـاثـيـر تـغـذيـه بـر تـعـريـق
قوی کردن پلک پایینی چشم
بالا بردن پیشانی
بزرگ کردن گونه ها
انرژی دهنده صورت
فصل دهم
فصل نهم
عوامل موثر در لاغري
چگونه لاغري را درمان كنيم؟
چگونه مي توان پس از درمان لاغري وزن مناسب را حفظ نمود ؟
فصل دوم
فهرست مطالب
فصل اول
فصل دوم
فصل سوم
فصل چهارم
فصل پنجم
فصل ششم
فصل هفتم
فصل هشتم
فصل اول
سوپ ها
ماسک موز با شیرین بیان
ماسک عسل با تمشک
ماسک ژله ای ختمی
ماسک تقویت کننده لیمو ترش
ماسک تقویت کننده غنچه گل سرخ
کرم جوانه گندم
کرم ضد افتادگی پوست آناناس
کرم آفتابگردان با عسل
کرم شب ضد چروک
کرم مرطوب کننده ختمی
کرم لیمو ترش
کرم تجدید کننده پوست رازک
کرم جوان کننده هویج
کرم پرتقال با روغن هسته انگور
ماسک شفا بخش با ترشک
ماسک شفاف کننده مریم گلی
ساندویچ ها
سالاد ها
خورش ها
رژیم های غذایی
تونیک آب پرتقال
لوسیون خیار
لوسیون لیمو ترش
تونیک رازک جهت رفع افتادگی پوست
لوسیون گل همیشه بهار
لوسیون مریم گلی
لوسیون طراوت بخش نعناع
لوسیون پنیرک
تونیک به
ماسک سیب با شیر
پلوها
آیا می دانید که
داستان های جالب
افسردگی زمستانی چیست؟
تست اضطراب
تست سلامت روحی
چگونه در ورزش ها موفق باشیم
نظرات رژیم گیرندگان
ورزش صورت چه هست؟
شيوه صحیح غذا خوردن
روش تثبیت وزن
رژيم غذايي سلامتي و تناسب اندام
جداول و توصیه های ضروری
جداول و توصيه‌هاي ضروری
نمونه ای از رژیم غذایی سلامتی و تناسب اندام
فهرست مطالب
فصل دوم
زمین و انسان
مقدمه
زندگینامه 2
زندگینامه 1
لطیفه های ریزه میزه
مقدمه
فهرست مطالب
چهار نکته برای جلوگيری از درگيری لفظی
تهیه کتاب
سایر غذاها
تست شخصیت شناسی :خوشبین هستید یا بدبین
خوراک ها
پلوها
شگردهای آشپزی رژیمی
توضیحی کوتاه درباره آشپزی رژیمی
فهرست مطالب
مقدمه
جستجوی مطالب
 
 
 
Isfahan University of Medical sciences