دکتر بهمن محمدی

تغذیه و رژیم درمانی


سخن روز

نظرات رژیم گیرندگان

تماس با ما

هشدار

مقدمه

بنام خدای بزرگ

مقدمه را با نام خدای بزرگی آغاز می کنم که به من توفیق داد که با وجود مشغله کاری زیاد این کتاب را آغاز و به پایان برسانم.

همه می دانیم چاقی و اضافه وزن که رنج بسیاری با خود دارد عمدتا حاصل کم تحرکی و مصرف غذاهای پرکالری و چاق کننده است. تبلیغات فراوان و کنترل نشده که افراد را تشویق به مصرف غذاهای آماده می کنند و نیز روش های آشپزی قدیمی که برای لذیذتر کردن غذاها انواع سس ها و افزودنی های چرب و شیرین را بکار می برند بر شدت این مشکل افزوده است. حل این معضل که به تهدیدی جدی برای سلامتی جامعه تبدیل شده است نیاز به تلاشی اصولی و همه جانبه دارد.

بدون شک آموزش تهیه غذاها به شیوه سالم و کم کالری کمک موثری در جهت حل مشکل چاقی و اضافه وزن است. به همین خاطر و بنا به درخواست رژیم گیرندگان گرامی، مجموعه "آموزش تهیه غذاهای رژیمی" با صرف ماه ها وقت و مطالعه منابع متعدد آشپزی و کتب تغذیه برای پیشگیری و درمان چاقی و اضافه وزن و اجرای رژیم های غذایی آماده شد. ( فهرست برخی از منابع مورد استفاده در پایان کتاب آورده شده است. )

در تالیف این مجموعه دستورالعمل پخت غذاها اصلاح و به نحوی تنظیم گردید که آماده سازی غذاها آسان و غذاها خوشمزه ، دلچسب ،کم کالری و حتی الامکان کم هزینه باشند .

مجموعه "آموزش تهیه غذاهای رژیمی" در دو کتاب مجزا تنظیم گردیده است :

کتاب اول- که هم اکنون آن را ملاحظه می کنید، خود دارای دو بخش است :

بخش اول، روش تهیه غذاها به شیوه کم کالری را شرح می دهد و بخش دوم به معرفی رژیم غذایی سلامتی و تناسب اندام می پردازد.

کتاب دوم- که بزودی آماده می شود نیز حاوی دو بخش است :

در بخش اول، روش تهیه رژیمی سایر غذاها شرح داده شده و در بخش دوم نمونه ای از رژیم های غذایی سلامتی و تناسب اندام را برای کاهش وزن آورده شده است.

این مجموعه امتیازات ویژه ای دارد ؛

نخست آنکه تهیه غذاها به شیوه ای آسان و قابل درک بیان شده است.

دیگر آنکه میزان انرژی غذاها با دقت زیاد محاسبه شده است؛ بنابراین بسادگی می توان فهمید با مصرف هر غذا، چه مقدار کالری وارد بدن می شود.

و بلاخره اینکه در پایان کتاب یک رژیم غذایی مناسب برای علاقه مندان به کاهش وزن ارائه شده است.

مطالعه و استفاده از مطالب این کتاب به سه گروه توصیه می شود :

1- کسانی که می خواهند وزن خود را کاهش دهند.

2- آن ها که مایلند در وزن مناسب باقی بمانند.

3- افرادی که خواستار تغذیه صحیح و اصولی و برنامه مناسبی برای آشپزخانه خود هستند.

از آنجا که غذاخوردن تنها برای سیر شدن نیست بلکه تغذیه سالم عامل سلامتی و افزایش طول عمر نیز می باشد، این کتاب با خودداری از کاربرد مواد غذایی چاق کننده و افزودنی های زیانبار در تهیه غذاها، کتابی بسیار مناسب برای آشپزی خانواده هاست.

بیاد داشته باشیم کودکان ما نیز حق دارند با تغذیه مناسب خوب رشد کنند و قوی، بانشاط و تندرست باشند.

در پایان لازم می دانم مراتب قدردانی خود را از سرکار خانم نسرین بابایی مدیر محترم انتشارات آفتاب اندیشه که مسئولیت نشر کتاب بنده را پذیرفتند و جناب آقای اکبر احمدخواه مدیر گرامی چاپخانه ایران سروش که همیشه با مناعت طبع زحمت چاپ کتاب های بنده را قبول کرده اند، بعمل آورم.

همچنین باید از خانم ها؛ شهرزاد ریاحی و زهرا نوربخش که در گردآوری مطالب کتاب مرا یاری کردند نام برده و از خانم ریاحی بخاطر تلاش و پشتکار ایشان در تنظیم کالری غذاها و بازبینی کتاب و از خانم نوربخش که برای تایپ و ویرایش مطالب کتاب زحمت زیادی کشیدند تشکر کنم.

این کتاب هدیه سلامتی به کسانی است که دوستشان داریم و به آن ها اهمیت می دهیم.

بهمن محمدی

تابستان 87


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، مجتمع فراز ، طبقه پنجم ، واحد 502
تلفن : 36282727 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

خانم رفعتی [ 1391-05-02 ]
سلام خسته نباشید من میخواستم آدرس یا شماره تماس مطب شما رو داشته باشم اما پیدا نکردم

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
تهیه کتابساندویچ هافصل دوازدهمچهار نکته برای جلوگيری اتونیک آب پرتقالسایر غذاهافصل سومچگونه لاغری را درمان كنيتونیک بهDVD آموزش درمان چاقیشيوه صحیح غذا خوردنفصل سومچگونه مي توان پس از درمانتونیک رازک جهت رفع افتادفهرست مطالبشگردهای آشپزی رژیمیفصل سومچگونه در ورزش ها موفق باشتوضیحی کوتاه درباره آشپزفهرست مطالبعوامل موثر در لاغريفصل سیزدهمنظرات رژیم گیرندگانتست اضطرابفهرست مطالبمقا لات دکتر بهمن محمدیفصل ششمورزش شماره 1تست تعیین میزان جذابیت زفهرست مطالبمقالاتفصل ششمورزش صورت چه هست؟تست روانشناسیفهرست مطالبمطالب خواندنیقوی کردن پلک پایینی چشموزن ايده آل چيست ؟تست روانشناسی 2فهرست مطالبمعرفی کتابلوسیون لیمو ترشکرم لیمو ترشتست روانشناسی 3فهرست مطالبپاسخ به سوالات رژیم گیرنلوسیون مریم گلیکرم مرطوب کننده ختمیتست سلامت روحیفصل نهماخبار سلامتیلوسیون گل همیشه بهارکرم پرتقال با روغن هسته اتست شخصیت شناسی خوشبین هفصل نهمتندرستی و زیباییلوسیون پنیرککرم آفتابگردان با عسلجداول و توصيه‌هاي ضروریفصل چهارمتغذیه وسلامتیلوسیون خیارکرم تجدید کننده پوست رازجداول و توصیه های ضروریفصل چهارمدرباره مالوسیون طراوت بخش نعناعکرم جوان کننده هویججداول و توصیه های ضروریفصل چهاردهمصفحه اصلیلیست بیشترین درخواست ها کرم جوانه گندمجداول و توصیه های ضروریفصل هفتمسوالات پزشکیلطیفه های ریزه میزهکرم شب ضد چروکحکایتفصل هفتمپیامهای کاربرانمقدمهکرم ضد افتادگی پوست آنانخلاصه ای درباره چاقی و اضفصل هشتمسایتهای دیگرمقدمهپلوهاخوراک هافصل هشتممحاسبه وزن ایده آلمقدمهپلوهاخورش هافصل یازدهمآشنایی با مطبمقدمهآنچه باید در مورد لاغری بآیا می دانید کهداستان های جالبفصل پنجممقدمهآیا می دانید کهروانشناسی رنگ چشم های خوفصل پنجممقدمهآگاهی های لازم در مورد صوروش نوین ماساژ صورتفصل اولمقدمهافسردگی زمستانی چیست ؟روش های جذب دیگرانفصل اولماسک موز با شیرین بیانانرژی دهنده صورتروش تثبیت وزنفصل اولماسک ژله ای ختمیایا می دانید؟رژيم غذایی سلامتی و تناسفصل دهمماسک تقویت کننده لیمو تربالا بردن پیشانیرژیم های غذاییفصل دهمماسک تقویت کننده غنچه گل بخش های سایتزمین و انسانفصل دومماسک سیب با شیربرنامه 15 روزه برای افزایزندگینامه 1فصل دومماسک شفا بخش با ترشکبرای14 روزه برای کاهش وزن زندگینامه 2فصل دومماسک شفاف کننده مریم گلیبزرگ کردن گونه هاسوپ هافصل دومماسک عسل با تمشکتـاثـيـر تـغـذيـه بـر تـسالاد هافصل دومنمونه ای از رژیم غذایی سل