دکتر بهمن محمدی

تغذیه و رژیم درمانی


سخن روز

نظرات رژیم گیرندگان

تماس با ما

هشدار

چهار نکته برای جلوگيری از درگيری لفظی

1- فريب نخوريد
گاهی مواقع روش طرف مقابل شما این است که شما را وارد بازی خود کرده و به عصبانيت بکشاند پيش از آن که وارد اين بازی شويد بدانيد که :
اگر فريب بخوريد بازنده خواهيد بود و شخص مورد نظر به دليل سهل انگاری شما پيروز می شود زيرا قربانی او اکنون براحتی اماج حملات پر خاش جويانه اوست . حتی اگر بتوانيد فوراً پاسخ او را بدهيد ، او به نبرد خود ادامه می دهد.آگاهانه بحث کنيد تا ناخواسته وارد بازی او نشويد . احساساتی عمل نکنيد تا بدين طريق او را وادار کنيد آنگونه که شما دوست داريد ، عمل کند.

2- از گفتن کلمه تو اجتناب کنيد
افراد وقتی از دست يکديگر عصبانی می شوند ، به راحتی يکديگر را « تو » خطاب می کنند جمالاتی که با تو شروع می شوند معمولاً محکوم کننده هستند « تو .... هستی» « تو..... کردی»« تو ....را گفتی» اين ها سيگنال هايی هستند که طرف مقابل را متهم کرده و او را وادار به دفاع از خود می کنند ، در نتيجه او موضع گيری کرده و مشت خود را برای دعوا گره می کند . به جای گفتن تو جملات را به سمت خودتان منعکس کنيد ، مثلاً از کلمات من يا ما استفاده نماييد .

3- با طرف مقابل همدردی کنيد
وقتی کسی کاری انجام می دهد که منجر به عصبانيت شما می شود ، سعی کنيد برای يک لحظه خودتان را جای او بگذاريد و جريان را از ديد او ببينيد . معمولاً وقتی کسی حتی به صورت غير عمدی در حق ما اشتباهی ميکند ما آن را به خودمان می گيريم .زمانی به عنوان کارمند در يک شرکت استخدام شدم . به دليل اشتباهات معمولی که که مرتکب می شدم ، رئيس اداره مرتباً با من درگير ميشد . به هر حال بايد اشتباه می کردم و درس می گرفتم . در يکی از بدترين مجادله های رئيس با من او جلوی همکاران بر سر من فريادکشيد . من به راحتی از او پرسيدم که آیا او در همان سال های ابتدايی آغاز به کار خود اشتباه کرده و چگونه مانع تکرار مجدد آن شده ؟ اين حرف من سريعاً لحن او را تغيير داد زيرا تا آن لحظه او مرا از ديد فردی با بيست سال تجربه کاری می ديد . من کاری کردم که اواين موقعييت را از ديد من ببيند و به اين طريق ، ديدگاه او را نسبت به اين موضوع تغيير دادم . بنابراين ابتدا سعی کنيد با طرف مقابل همدردی کنيد و ببينيد آيا منصفانه قضاوت کرده يا نه . اين کار را با دقت انجام دهيد و سپس به موضوع فيصله دهيد .

4- به جای مقابله به مثل به او آموزش دهيد
به جای پر خاشگری قاطع باشيد . البته خود قاطعيت نيز می تواند موجب نزاع بين افراد شود .قاطعيت به اين معنی است که هر دو طرف با رعايت ادب به يک نتيجه مشترک برسند ، طوری که هيچ کدام احساس نکنند که به زور جلوی عصبانيت خود را گرفته اند . اين کار با اين که منجر به خاتمه دعوا می شود اما مشکل اصلی را حل نمی کند زيرا هر چه قدر هم خونسرد باشيد احساسات بد شما نسبت به طرف مقابل هنوز از بين نرفته است .وقتی کسی به تندی از من انتقاد می کند ، مرا مورد سرزنش قرار داده يا از اخلاق من سو استفاده ميکند ، .... بهترژطن کار اين است که به او بگوييم حرف هايش چه احساسی در من به وجود می آورد .

فلسفه اين کار اين است که او ديگر برای شليک کردن به من هدف و بهانه ای ندارد . او از آزردگی من آگاه شده و معمولاًحساس تاسف يا گناه می کند .پس به طرف مقابلتان بگويد « حرف شما باعث شد » يا با حالتی معصومانه بپرسيد : « چرا با اين حرف مرا آزار دادی؟ » اگر در مقابل حملات آن ها مقاومت نمی کنيد و در عوض به آن ها آموزش می دهيد ، نشانه تسليم شدن يا عقب نشينی شما نست بلکه نشانه شخصيت مستحکم شما وتلاش شما برای راهنمايی کردن ديگران است.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، مجتمع فراز ، طبقه پنجم ، واحد 502
تلفن : 36282727 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

پاني [ 1391-12-27 ]
اقاي دكتر اگه سبيلهاتونو بزنيد قيافه بهتري خواهيد داشت

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فصل دومماسک عسل با تمشکبزرگ کردن گونه هاسوپ هافصل دومنمونه ای از رژیم غذایی سلتـاثـيـر تـغـذيـه بـر تـسالاد هافصل دوازدهمچهار نکته برای جلوگيری اتهیه کتابساندویچ هافصل سومچگونه لاغری را درمان كنيتونیک آب پرتقالسایر غذاهافصل سومچگونه مي توان پس از درمانتونیک بهDVD آموزش درمان چاقیشيوه صحیح غذا خوردنفصل سومچگونه در ورزش ها موفق باشتونیک رازک جهت رفع افتادفهرست مطالبشگردهای آشپزی رژیمیفصل سیزدهمنظرات رژیم گیرندگانتوضیحی کوتاه درباره آشپزفهرست مطالبعوامل موثر در لاغريفصل ششمورزش شماره 1تست اضطرابفهرست مطالبمقا لات دکتر بهمن محمدیفصل ششمورزش صورت چه هست؟تست تعیین میزان جذابیت زفهرست مطالبمقالاتقوی کردن پلک پایینی چشموزن ايده آل چيست ؟تست روانشناسیفهرست مطالبمطالب خواندنیلوسیون لیمو ترشکرم لیمو ترشتست روانشناسی 2فهرست مطالبمعرفی کتابلوسیون مریم گلیکرم مرطوب کننده ختمیتست روانشناسی 3فهرست مطالبپاسخ به سوالات رژیم گیرنلوسیون گل همیشه بهارکرم پرتقال با روغن هسته اتست سلامت روحیفصل نهماخبار سلامتیلوسیون پنیرککرم آفتابگردان با عسلتست شخصیت شناسی خوشبین هفصل نهمتندرستی و زیباییلوسیون خیارکرم تجدید کننده پوست رازجداول و توصيه‌هاي ضروریفصل چهارمتغذیه وسلامتیلوسیون طراوت بخش نعناعکرم جوان کننده هویججداول و توصیه های ضروریفصل چهارمدرباره مالیست بیشترین درخواست ها کرم جوانه گندمجداول و توصیه های ضروریفصل چهاردهمصفحه اصلیلطیفه های ریزه میزهکرم شب ضد چروکجداول و توصیه های ضروریفصل هفتمسوالات پزشکیمقدمهکرم ضد افتادگی پوست آنانحکایتفصل هفتمپیامهای کاربرانمقدمهپلوهاخلاصه ای درباره چاقی و اضفصل هشتمسایتهای دیگرمقدمهپلوهاخوراک هافصل هشتممحاسبه وزن ایده آلآشنایی با مطبمقدمهآنچه باید در مورد لاغری بخورش هافصل یازدهممقدمهآیا می دانید کهداستان های جالبفصل پنجمفصل پنجممقدمهآیا می دانید کهروانشناسی رنگ چشم های خوفصل اولمقدمهآگاهی های لازم در مورد صوروش نوین ماساژ صورتفصل اولماسک موز با شیرین بیانافسردگی زمستانی چیست ؟روش های جذب دیگرانفصل اولماسک ژله ای ختمیانرژی دهنده صورتروش تثبیت وزنفصل دهمماسک تقویت کننده لیمو ترایا می دانید؟رژيم غذایی سلامتی و تناسفصل دهمماسک تقویت کننده غنچه گل بالا بردن پیشانیرژیم های غذاییفصل دومماسک سیب با شیربخش های سایتزمین و انسانفصل دومماسک شفا بخش با ترشکبرنامه 15 روزه برای افزایزندگینامه 1فصل دومماسک شفاف کننده مریم گلیبرای14 روزه برای کاهش وزن زندگینامه 2