دکتر بهمن محمدی

تغذیه و رژیم درمانی


سخن روز

نظرات رژیم گیرندگان

تماس با ما

هشدار

روش نوین ماساژ صورت

ماساژ
الف- حرکات نرم اولیه
هدف:
گرم کردن عضلات صورت
1- حرکت رفت و برگشت با کف دست روی ناحیه گردن بر روی عضله پلاتسیما که از قسمت فوقانی سینه شروع و به عضله غیغب وصل می شود و روی گردن را در ناحیه جلو می پوشاند.حرکت کامل باشد از یک طرف شروع و به طرف دیگر ختم شود.

2- حرکت رفت و برگشت زیر چانه روی عضله دیگاستریک کامل انجام شود.

3- حرکت با کنار شست درکنار گردن روی عضله استرنو کلوئید ماستوئید از بالا به پاین خیلی آهسته و نرم انجام شود.

4- حرکت با انگشت اشاره یا با دو انگشت اشاره و میانی روی عضله حلقوی دور لب تا زیر بینی، سپس از کناره بینی تا پیشانی یا از بالای ابروها تا شقیقه انجام شده و مکث کوتاهی صورت گیرد؛ این کار یک حرکت ریلکسی است.

5- حرکت با یک یا دو انگشت از کناره بالایی لب روی عضلات زیگوماتیک بزرگ و کوچک به سمت شقیقه و سپس مکث صورت گیرد.

6- حرکتی نرم روی عضله افقی یا ترانسورس بینی یا به حالت رفت و برگشت با کناره انگشت اشاره یا حرکت چرخشی نرم و کشش دار به سمت بالا انجام شود.

7- حرکتی نرم با انگشت اشاره روی عضله حلقوی دور چشم از داخل به خارج به آهستگی انجام شود.

8- حرکت با کف دست از بالای ابرو به سمت رستنگاه مو به صورت متناوب از یک شقیقه تا شقیقه دیگر و رفت و برگشت روی عضلات تمپورال یا گیجگاهی و فرونتال یا پیشانی انجام شود.

ب- فشار ها یا حرکات فشاری

هدف : ضد افتادگی ، ریلکس کننده
شامل دو نوع فشار های دورانی و فشار های پرتابی می باشد.

فشارهای دورانی:
1- روی گونه در سه نقطه ( مثلث فرضی)، رئوس استخوان زیگوما چند دوران و فشار صورت گیرد؛ هرسه حرکت یک مرحله حساب می شود.

2- روی چانه در سه نقطه عضله مثلثی چانه در کنار پایین لب و دو نقطه ی روی چانه انجام شود.

3- فشار و دوران در زیر چشم، در این حالت بهتر است شصت روی پیشانی ثابت باشد. فرقی نمی کند شروع حرکت از کدام سمت یا از خارج یا از داخل باشد ولی تا نزدیک ابرو بهتر است انجام شود.

4- حرکت بر روی عضله مستر یا جونده به صورت قرینه در دوطرف صورت از پایین کناره های چانه شروع شده و در میانه گوش تمام می شود.
نکته : اگر بخواهیم حرکات آرام بخش باشد در شقیقه تمام می کنیم.

فشارهای پرتابی:

در فشار های پرتابی دقیقاً تمرکز بر روی همان نقاط فشارهای دورانی است اما حرکت به صورت فشار و بعد پرتاب انجام می شود. پرتاب بر روی گونه و چانه به سمت بالا، بر روی عضله مستر ( کناره صورت) به سمت داخل و در زیر چشم به سمت پایین انجام می شود.
نکته: در این فشار فرقی نمی کند که حرکت با انگشت اشاره یا با انگشت میانی انجام شود.

ج) پنسومان ها یا ژاکه ها یا نیشگون ها
1- ژاکه های درشت
2- ژاکه های ریز
ژاکه به معنای نیشگون گرفتن یعنی گرفتن گوشت و پوست در میان انگشتان و شصت یا شصت و انگشت اشاره، می باشد.

ژاکه درشت:
در ناحیه گردن با بالا کشیدن و گرفتن بین شصت و انگشتان شروع می شود؛ بهتر است در هر ناحیه که حرکت می کنیم با رفت و برگشت همراه باشد. این حرکت روی بیشتر عضلات صورت به جز بینی و چشم ها انجام می شود.

ژاکه ریز:

در چهار ناحیه گردن، خط خنده، زیر چشم و پیشانی انجام می شود.در گردن در روی خطوط گردن با شصت و سبابه نیشگون مانند بالاکشیدن پوست انجام می شود.در ناحیه خط خنده از زیر لب شروع تا بالای لب و کناره بینی ادامه پیدا می کند.در ناحیه زیر چشم از خارج به داخل انجام می شود.در ناحیه پیشانی مانند گردن انجام می شود.

د- حرکات چرخشی یا گرداندن ها

1- در ناحیه گردن با مشت نیمه بسته چرخش بعد دست باز می شود و کشش به سمت شقیقه است.

2- در ناحیه گردن با کف انگشتان چرخش بر خلاف جهت قبل بعد کشش به سمت شقیقه است.

3- حرکت چرخشی با یک یا دو انگشت روی عضله حلقوی دور لب تا بالای لب زیر بینی انجام شده سپس حرکت تا پیشانی و شقیقه ادامه می یابد.

4- دست ها زیر چانه و با انگشت شصت روی چانه نیم دایره زده می شود؛ دست ها کمی باز می شود و با شصت روی بینی نیم دایره زده و سپس کمی بالاتر با شصت بین دو ابرو نیم دایره زده می شود.

5- حرکت چرخشی در ناحیه پیشانی با بند اول و دوم انگشتان، از یک طرف به سمت دیگر پیشانی تا شقیقه انجام می شود. نکته :این حرکت را روی تمام صورت می توان انجام داد.

زدن ها:

1- در ناحیه گردن، غبغب و زیر چانه بوسیله چهار انگشت دو دست به صورت تک تک با بند انگشتان مانند ضرب و پرتاب، روی این نقاط به حالت رفت و برگشت کار انجام می دهیم.
نکته: این کار نباید به صورت ضربات دردناک به صورت باشد و باید بدون صدا و فقط پرتاب به سمت بالا این کار را انجام داد.

2- زدن و پرتاب با یک انگشت در تمام صورت انجام میشود که شامل گونه ها، ابروها، چانه و روی بینی میباشد. در ناحیه پیشانی به علت عدم ضخامت عضلانی این حرکت ملایم تر انجام می شود.

حرکات چشم:

1- با کف دو دست به صورت افقی و نرم روی چشم بسته کشیده و در شقیقه مکث می کنیم.

2- حرکت با انگشت اشاره از زیر چشم به بالای ابروی طرف دیگر و تکرار حرکت از چشم دیگر انجام می شود.

3- حرکت ویرگول در کناره چشم به این صورت که با یک دست گوشه چشم را باز می کنیم و با انگشت اشاره دست دیگر ویرگول های ریزی روی چروک ها یا کناره خارجی چشم می زنیم.

4- حرکت پیانو در زیر چشم از خارج به داخل، این حرکت بالای چشم یعنی کلاً دور تادور چشم هم می تواند انجام شود.

حرکات عروقی:

هدف : تصفیه خون بافتی در مسیر سیاهرگی
1- در میانه صورت از پیشانی تا گردن با یک حرکت نرم از پایین به طرف بالا شروع شده و در برگشت با شصت و کمی فشار همراه می باشد.

2- در کناره صورت با شصت از شقیقه تا گوش انجام می شود.

حرکات مکشی:

1- دو دست را در دو طرف صورت بگونه ای قرار می دهیم تا لپ مراجعه کننده در گودی کف دست جای گیرددرست مثل اینکه دست به صورت چسبیده و می خواهیم آن را جدا کنیم.این کار را چند بار تکرار می کنیم.
2- یک دست را روی پیشانی و دست دیگر را در ناحیه چانه و غبغب قرار می دهیم و این کا را چند بار تکرار می کنیم.

حرکات نرم نهایی:
1- روی تمام عضلات از عضله حلقوی شروع می شود به سمت ترانسورس، روی پیدامدال سپس فرونتال یا عضله پیشانی کشیده می شود؛در این قسمت بهتر است با چهار انگشت باشد.

2- حرکت روی شقیقه یا تمپورال در کناره صورت، روی عضله جونده یا مستر و چند چرخش روی عضله زیگوماتیک و در نهایت مکث در شقیقه. این حرکت 3-2 بار تکرار شود.

کپی بدون ذکر منبع غیر مجاز است.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، مجتمع فراز ، طبقه پنجم ، واحد 502
تلفن : 36282727 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

ژاله [ 1394-09-03 ]
عکسهای ماساژ صورت باز نمیشوند.بسیار متشکرم

الهام [ 1394-06-10 ]
لطفا تمام مطالب را برای من به همراه عکس ها ارسال نمایید

پری ماه ربیعی [ 1394-03-17 ]
آقای دکتر خییییلیییی ممنون بابت مطالب خوبتون لطفا عکس های مربوط به ورزش صورت رو برام بفرستید یه دنیا ممنون

elnaz [ 1394-01-13 ]
با سلام و خسته نباشید عکسها باز نمیشه و خیلی بیان سخته من بیشتر ورزش صورتو متوجه نمیشم

مریم مرادی [ 1393-10-12 ]
سلام. ممنون از مطالب سایتتون. لطفا همه موارد درمورد روش نوین ماساژ صورت را برای من ارسال کنید.با سپاس

الهام اسماعیلی [ 1393-09-21 ]
با تشکر از مطالب قشنگتون

مهشید [ 1393-09-04 ]
لطفا برای من ایمیل می کنین تصاویر باز نمی شن با تشکر و خسته نباشید

مرضیه دهقان [ 1393-08-25 ]
متاسفانه عکس ها قابل مشاهده نیستند، لطفا ارسال نمایید ممنون

مرضیه محمودی [ 1393-07-06 ]
سلام چون عکسها ی ماساژ صورت قابل مشاهده نیست من هم برای همین عضو سایت خوبتون شدم لطفا تمام مطالب رو با عکسهای آنها برای من ارسال کنید از لطفتون متشکرم

نرگس [ 1393-04-21 ]
سلام.ممنون از سایت خوبتون لطفا تمام موارد را برای من ارسال کنید

لعیا [ 1393-02-11 ]
سلام و خسته نباشید، من نمیتونم عکسها را ببینم میشه برای میل من بفرستیتنشون. با تشکر

نوراله [ 1392-12-03 ]
آقای دکتر محمدی سلام وقت بخیر چنانچه مقدو باشد دستورات حضرت عالی برای ماساژ صورت به صورت فیلم نمایش داده شود مزید امتنان بوده و بسیار ممنون می شیم.

samira [ 1391-11-03 ]
مرسی.بسیار عالی بود.

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
سوپ هافصل دومماسک عسل با تمشکبزرگ کردن گونه هاسالاد هافصل دومنمونه ای از رژیم غذایی سلتـاثـيـر تـغـذيـه بـر تـساندویچ هافصل دوازدهمچهار نکته برای جلوگيری اتهیه کتابسایر غذاهافصل سومچگونه لاغری را درمان كنيتونیک آب پرتقالDVD آموزش درمان چاقیشيوه صحیح غذا خوردنفصل سومچگونه مي توان پس از درمانتونیک بهفهرست مطالبشگردهای آشپزی رژیمیفصل سومچگونه در ورزش ها موفق باشتونیک رازک جهت رفع افتادفهرست مطالبعوامل موثر در لاغريفصل سیزدهمنظرات رژیم گیرندگانتوضیحی کوتاه درباره آشپزفهرست مطالبمقا لات دکتر بهمن محمدیفصل ششمورزش شماره 1تست اضطرابفهرست مطالبمقالاتفصل ششمورزش صورت چه هست؟تست تعیین میزان جذابیت زفهرست مطالبمطالب خواندنیقوی کردن پلک پایینی چشموزن ايده آل چيست ؟تست روانشناسیتست روانشناسی 2فهرست مطالبمعرفی کتابلوسیون لیمو ترشکرم لیمو ترشتست روانشناسی 3فهرست مطالبپاسخ به سوالات رژیم گیرنلوسیون مریم گلیکرم مرطوب کننده ختمیتست سلامت روحیفصل نهماخبار سلامتیلوسیون گل همیشه بهارکرم پرتقال با روغن هسته اتست شخصیت شناسی خوشبین هفصل نهمتندرستی و زیباییلوسیون پنیرککرم آفتابگردان با عسلجداول و توصيه‌هاي ضروریفصل چهارمتغذیه وسلامتیلوسیون خیارکرم تجدید کننده پوست رازجداول و توصیه های ضروریفصل چهارمدرباره مالوسیون طراوت بخش نعناعکرم جوان کننده هویججداول و توصیه های ضروریفصل چهاردهمصفحه اصلیلیست بیشترین درخواست ها کرم جوانه گندمجداول و توصیه های ضروریفصل هفتمسوالات پزشکیلطیفه های ریزه میزهکرم شب ضد چروکحکایتفصل هفتمپیامهای کاربرانمقدمهکرم ضد افتادگی پوست آنانخلاصه ای درباره چاقی و اضفصل هشتمسایتهای دیگرمقدمهپلوهاخوراک هافصل هشتممحاسبه وزن ایده آلمقدمهپلوهاخورش هافصل یازدهمآشنایی با مطبمقدمهآنچه باید در مورد لاغری بداستان های جالبفصل پنجممقدمهآیا می دانید کهروانشناسی رنگ چشم های خوفصل پنجممقدمهآیا می دانید کهروش نوین ماساژ صورتفصل اولمقدمهآگاهی های لازم در مورد صوروش های جذب دیگرانفصل اولماسک موز با شیرین بیانافسردگی زمستانی چیست ؟روش تثبیت وزنفصل اولماسک ژله ای ختمیانرژی دهنده صورترژيم غذایی سلامتی و تناسفصل دهمماسک تقویت کننده لیمو ترایا می دانید؟رژیم های غذاییفصل دهمماسک تقویت کننده غنچه گل بالا بردن پیشانیزمین و انسانفصل دومماسک سیب با شیربخش های سایتزندگینامه 1فصل دومماسک شفا بخش با ترشکبرنامه 15 روزه برای افزایزندگینامه 2فصل دومماسک شفاف کننده مریم گلیبرای14 روزه برای کاهش وزن